Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja skóry twarzy?

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy zapewnia jej odpowiednie oczyszczenie i nawilżenie, a tym samym piękny wygląd. Ważne jest, aby kosmetyki były dopasowane do typu cery. Dzięki temu skóra dostanie to, czego potrzebuje.

Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji twarzy?

W codziennej pielęgnacji skóry twarzy znaczącą rolę odgrywają kosmetyki dobrane odpowiednio do typu cery. Szczególnie polecane są dermokosmetyki, które zawierają składniki potrzebne skórze do prawidłowego funkcjonowania i regeneracji. Preparaty firmy Cetaphil do twarzy to m.in. pianki i emulsje do mycia oraz kremy intensywnie nawilżające i nawilżająco-matujące, zapewniające ochronę przeciwsłoneczną.

Kosmetyki do codziennej pielęgnacji twarzy powinny oczyszczać i nawilżać cerę oraz leczyć problemy skórne. Jest to możliwe dzięki zawartym w nich substancjom, m.in.:

 • wysokiemu stężeniu gliceryny, która zapobiega utracie wody i zapewnia nawilżenie;
 • kwasowi pantotenowemu, który łagodzi podrażnienia i przyspiesza regenerację;
 • witaminom działającym antyoksydacyjnie i wspomagającym odnowę naskórka;
 • masłu shea, olejowi z awokado lub z orzechów makadamia, dzięki którym zostaje odbudowana naturalna warstwa lipidowa naskórka;
 • kwasowi piroglutaminowemu (PCA), który zapobiega utracie wody;
 • substancjom pomocniczym (np. cynkowi na cerę trądzikową),
 • filtrowi przeciwsłonecznemu o SPF minimum 30.

W kosmetyczce powinny znaleźć się produkt do mycia oraz krem nawilżający na dzień i na noc. Dodatkowo można zaopatrzyć się w peeling, tonik, preparat do demakijażu i maseczkę (w zależności od potrzeb skóry).

Pielęgnacja skóry twarzy krok po kroku

Pierwszym krokiem w pielęgnacji skóry twarzy jest jej oczyszczanie. Proces ten pozwala usunąć zanieczyszczenia, kurz, drobnoustroje i resztki makijażu. Twarz należy myć rano i wieczorem letnią wodą i delikatnym środkiem myjącym (pianką lub emulsją). Po osuszeniu ręcznikiem (bez pocierania) warto użyć także preparatu do demakijażu.

Po umyciu i osuszeniu twarzy zawsze należy zastosować krem nawilżający. Kosmetyk na dzień powinien być lekki i zapewniać ochronę przeciwsłoneczną, natomiast preparat na noc może mieć silniejsze działanie. Krem zapewni skórze ochronę, nawilżenie i regenerację. Dodatkowo 1–2 razy w tygodniu można użyć peelingu, który pomoże usunąć martwy naskórek oraz maseczki łagodzącej podrażnienia.

Pielęgnacja twarzy – czego unikać?

Podczas codziennej pielęgnacji skóry twarzy należy unikać kosmetyków, które mogą powodować lub nasilać problemy skórne i odpowiadać za reakcje alergiczne. Nie jest zalecane używanie produktów, w składzie których znajdują się konserwanty, sztuczne barwniki i substancje zapachowe. Warto też zwrócić uwagę, aby były pozbawione alkoholu etylowego, który powoduje wysychanie naskórka.

Przy pielęgnacji trzeba unikać:

 • zbyt gorącej wody,
 • nadmiernego pocierania skóry ręcznikiem,
 • wykonywania peelingu przy stanie zapalnym,
 • pozostawiania makijażu na noc,
 • wyciskania krostek, grudek i zaskórników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here