Jak powinna wyglądać wizyta u stylistki paznokci?

Stylizacja paznokci u dłoni czy stóp w salonie powinna być relaksująca, odprężająca i przede wszystkim higieniczna. To właśnie po to idziemy do specjalistki, żeby nie martwić się o już o nic. Dlatego warto wiedzieć, co powinno być nam zapewnione w gabinecie i jak ocenić, czy kosmetyczka spełnia swoje obowiązki dotyczące zachowania higieny.

Czym grozi brak profesjonalizmu?

Higiena w salonie kosmetycznym to podstawa. W zależności od popularności danego miejsca, wielkości miasta, a także zakresu usług dziennie do salonu może przyjść nawet kilkadziesiąt osób. Każda z nich nie tylko może posiadać choroby, ale również przynosi na sobie różne drobnoustroje.

Brak higieny podczas wykonywania usług, gdzie przerywana jest ciągłość skóry, może grozić zakażeniem gronkowcem, świerzbem czy różnymi rodzajami grzybicy. Wszystkie te choroby są nie tylko uciążliwe, ale także trudne do wyleczenia.

Na co zwracać uwagę?

Podczas wizyty zwracaj uwagę przede wszystkim na to, czy kosmetyczka przed przystąpieniem do usługi umyła i zdezynfekowała ręce oraz nałożyła rękawiczki. Powinna także odkazić sprayem antybakteryjnym Twoje dłonie czy stopy, a następnie położyć je na zmienionym, jednorazowym ręczniku. Jeśli chodzi o pedicure, przed wymoczeniem stóp sprawdźmy, czy miska zabezpieczona jest jednorazowym woreczkiem bądź czy zastosowane jest inne sterylne rozwiązanie. 

Następnie warto sprawdzić, czy cążki, nożyczki czy pilniczki są wyjmowane z jednorazowego opakowania. Wysterylizowane w sterylizatorze kosmetycznym narzędzia cechują się zazwyczaj mieniącym się na kilka kolorów ubarwieniem, przywodzącym na myśl benzynę. Każda klientka na początku wizyty powinna widzieć, jak stylistka rozpakowuje jej zestaw. Wszystkie niezbędne w salonie kosmetycznym akcesoria do manicure i pedicure dostępne są w sklepie internetowym Bluesky Polska

Nadzwyczajne sytuacje 

W przypadku gdy podczas wycinania skórek czy piłowania płytki dojdzie do przerwania skóry, stylistka powinna natychmiast przemyć ranę płynem dezynfekującym, za pomocą jednorazowego wacika bez włókien. Następnie, jeśli zachodzi taka potrzeba, należy wykonać opatrunek przy pomocy medycznego plastra i podczas dalszej stylizacji omijać dane miejsce. 

Zdarzają się także klientki, które zjawiają się u kosmetyczki na stylizację paznokci lub zabiegi pielęgnacyjne dłoni i stóp, jednak posiadają w danych okolicach brodawkę. Niestety, stanowi to jednoznaczne przeciwwskazanie do wykonywania zabiegu, gdyż w ten sposób możemy tylko pogorszyć stan chorobowy. Wirus brodawczaka ludzkiego jest przewlekłą przypadłością i trudno jest ją wyleczyć, a przy tym w bardzo łatwy sposób może rozprzestrzenić się na inne partie skóry.     

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here