Na pewno każda kobieta często zadaje sobie pytanie: co zrobić, aby moje włosy były zdrowe, lśniące i miękkie w dotyku? Piękne włosy dodają urody, pewności siebie oraz sprawiają, że inni zaczynają nas dostrzegać.

Codzienna pielęgnacja jest warunkiem ich odpowiedniej kondycji. Włosy należy często szczotkować, spryskiwać wyciągami z ziół oraz ochronnymi preparatami. Jednakże istotną rolę odgrywa odpowiednia odżywka do włosów – nawilżająca dzięki mocy naturalnych olejków, regenerująca, odbudowująca i wzmacniająca włosy. Dużym zainteresowaniem cieszą się keratynowe serie odżywek do włosów z dodatkiem jedwabiu bądź olejku arganowego. Dzięki ich stosowaniu włosy są mocne, lśniące, zdrowe i łatwiej się układają.

Od dawien dawna wiadomo, iż zdrowa dla włosów jest również maseczka wykonana z surowego jajka. Już nasze babki i prababki wykorzystywały jej właściwości do poprawy stanu i wyglądu swoich włosów. Poza preparatami do użytku zewnętrznego, ważne jest też zdrowe odżywianie się. Racjonalne żywienie to główny warunek utrzymania bardzo dobrej kondycji naszych włosów, odżywka do włosów i odżywcze preparaty uzupełniają wymagającą pielęgnację.

Należy zadbać o to, aby w naszej diecie nie brakowało niezbędnych składników odżywczych, które mają zbawienny wpływ na zdrowie naszych włosów. Jedzmy zatem produkty bogate w biotynę, witaminy A, C i E, kwas foliowy oraz cynk. Po dostarczeniu naszemu organizmowi odpowiedniej dawki niezbędnych składników na zawsze zapomnimy o wypadaniu i łamaniu włosów, rozdwojonych końcówkach, czy też braku połysku

MORZEURODY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here