Każda kobieta chce wyglądać dobrze i czuć się seksownie. Często jednak zapominamy, jak ważny jest odpowiedni dobór bielizny. Właściwy stanik podkreśli atuty, wymodeluje biust i sprawi, że cała sylwetka będzie się lepiej prezentować. Jak prawidłowo dobrać biustonosz?

Wiele kobiet ma problem z właściwym doborem biustonosza i często przez wiele lat żyje w nieświadomości, jaki rozmiar i jaki model stanika powinna nosić. Prawidłowy dobór biustonosza jest niezwykle ważny, gdyż nie tylko poprawia wygląd piersi, ale też wpływa pozytywnie na ich zdrowie, prawidłową postawę całego ciała, a także na kręgosłup.  Na co zwrócić uwagę wybierając biustonosz?

Po pierwsze, przed pójściem na zakupy trzeba dokładnie sprawdzić swój rozmiar. Jak to zrobić?

Warto zacząć od zmierzenia obwodu pod biustem, najlepiej na gołe ciało. Można to zrobić zwykłą miarką krawiecką. Aby wynik był jak najbardziej dokładny należy stać prosto i  nie garbić się, a miarkę jak najmocniej napiąć. Rozmiary staników podawane są co 5 cm, jeśli wyjdzie nam wynik pośredni należy zaokrąglić go w dół. Warto pamiętać, że bielizna się rozciąga i z pewnością po kilku założeniach stanik nieco się rozluźni.

Kolejna sprawa to rozmiar obwodu w biuście. Trzeba zadbać o to, aby miarka była na równej wysokości z przodu i z tyłu, w najszerszym miejscu. Pomiar obwodu w biuście można wykonać w staniku, powinien on jednak być miękki i nie spłaszczać piersi.

Jeśli mamy już oba wyniki to obwód biustu odejmujemy od obwodu pod biustem, w ten sposób określimy rozmiar miseczki, oznaczony na metce stanika literką.

Dobierając stanik warto swój wynik sprawdzić w tabeli rozmiarów, przygotowanej przez producenta biustonoszy. Warto tutaj pamiętać, że rozmiary mogą się nieco różnić w zależności od danej marki. Przykładowo kupując biustonosze felina możemy skorzystać ze specjalnego kalkulatora rozmiarów, który pozwoli nam określić dokładny rozmiar bielizny. Wystarczy wpisać swoje wymiary, a system automatycznie określi nam prawidłowy rozmiar.

Odpowiedni rozmiar to jeszcze nie wszystko. Kupując stanik koniecznie trzeba go przymierzyć. Nowy biustonosz powinien się zapinać na pierwszą lub drugą haftkę, jeśli tak się nie dzieje to znak, że stanik jest za mały.  Ramiączka powinny leżeć równolegle do siebie, jeśli rozchodzą się zbyt mocno ku górze to obwód jest za ciasny. Należy też zwrócić uwagę, jak układają się fiszbiny i zapięcie. Fiszbiny muszą obejmować całą pierś – biust nie może wychodzić poza krawędź miseczki. Zapięcie stanika musi znajdować się pod łopatkami – idealnie na linii biustu. Jeśli przy luźno zapiętym biustonoszu podnosi się, to znak, że obwód jest za duży. Biust powinien być odpowiednio podtrzymany i uniesiony, a biustonosz nie może przesuwać się podczas ruchu.

Bardzo ważna przy wyborze stanika jest również jego jakość. Biustonosz powinien być wykonany z naturalnych materiałów, najlepiej miękkiej i delikatnej w kontakcie ze skórą bawełny oraz posiadać specjalne włókna syntetyczne, które zapewnią najlepszy komfort noszenia.

Na koniec pozostaje nam już tylko wybór odpowiedniego modelu stanika. Przykładowo kupując biustonosze felina można wybierać spośród 4 podkategorii: biustonosze z fiszbinami, bez fiszbin, biustonosze usztywniane czy typu balconette. Warto zmierzyć różne modele, aby przekonać się, w którym biust wygląda najlepiej oraz który okaże się najwygodniejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here