Istnieją różne stereotypy ściśle powiązane z błogosławionym stanem. Kobiety, które właśnie zaszły w ciążę, spotykają się z nimi na okrągło i słyszą od swoich znajomych bądź rodziny różne dziwne rzeczy na temat tego, jak powinny się zachowywać. Oczywiście każda przyszła matka pragnie zapewnić swojemu nienarodzonemu dziecku jak najlepszy rozwój, dlatego koniec końców zaczyna wierzyć w pewne bzdury. Warto natomiast zapoznać się po prostu z najpopularniejszymi i najpowszechniejszymi mitami i faktami na temat ciąży. Jest ich całkiem sporo.

Ciąża – fakty i mity
Teoretycznie kobiety w ciąży wiedzą dobrze o tym, że nie wolno im sięgać po napoje alkoholowe. Mimo tego niektóre z nich uważają, że lampka czerwonego wina na wieczór może dobrze im zrobić. Chcą się uspokoić i odprężyć, nie zdając sobie sprawy z tego, że nawet najmniejsza dawka alkoholu mogłaby zaburzyć rozwój dziecka i np. uszkodzić jego umysł. Zmiany te są zwykle nieodwracalne, dlatego trzeba po prostu do nich nie dopuszczać.

Niektóre stwierdzenia na temat prawidłowego zachowania w ciąży dotyczą też… usług fryzjerskich. Od lat po świecie krąży teoria, jakoby kobiety spodziewające się właśnie dziecka nie mogły farbować swoich włosów. Ile jest w tym prawdy? Trochę na pewno. Podczas pierwszego okresu ciąży najlepiej bowiem wstrzymać się ze zmianą koloru kosmyków, ponieważ substancje znajdujące się w farbach zwykle nie są do końca naturalne i mogą przeniknąć do organizmu nienarodzonego dziecka. Mitem jest natomiast teoria, jakoby kobiety w ciąży nie mogły ścinać swoich włosów. Wolno im to oczywiście robić.

Kolejny popularny mit dotyczy aktywności fizycznej. Kobieta w ciąży musi się natomiast ruszać i powinna to robić jak najczęściej. Oczywiście nie wolno jest jej podnosić bardzo ciężkich hantli czy wykonywać obciążających treningów siłowych. Pozytywnie zadziałają na nią jednak zwykłe spacery czy nawet marsze bądź lekkie truchty. Aktywność fizyczna zawsze pozytywnie działa na ludzkie zdrowie. Będzie ona dobra również dla nienarodzonego jeszcze dziecka.

http://www.fitnesswomen.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here