Latem niemal każdy chce mieć piękną, brązową opaleniznę. Nie zawsze jednak udaje się ją uzyskać w szybki sposób. Są osoby, którym opalenie się sprawia trudność. Ich skóra często zamiast się opalić na złocisty odcień, staje się zaczerwieniona, szybko pojawia się podrażnienie czy wręcz oparzenie. Inni z kolei mają skórę, która opala się ładnie na złocisto brązowy kolor, ale następuje to wolno.

Dla takich osób, które pragną szybszych, spektakularnych efektów w opalaniu powstały specjalne kosmetyki, tak zwane przyśpieszacze do opalania.

Usprawniają one proces opalania się skóry. Dzięki nim można uzyskać piękny równomierny i złocisty odcień cery. Są one polecane również dla osób, które mają jasną karnację i trudno się opalają.

Na jakiej zasadzie działają te kosmetyki?

Przyśpieszacze do opalania zwiększają one produkcję melaniny, czyli substancji, która wydzielana jest przez melanocyty w wyniku procesu melanogenezy. Mówiąc prostszymi słowami stymulują one produkcję melaniny stanowiącej naturalną ochronę przed promieniowaniem UV. Opalanie jest bowiem jakby skutkiem ubocznym tego procesu.

W momencie, kiedy przyspieszacz opalania nałoży się na skórę, wówczas w rezultacie powstałego stresu oksydacyjnego, który wywołany jest przez promieniowanie UVA staje się ona ciemniejsza. To właśnie wydzielana melanina odpowiedzialna jest za jasny bądź ciemniejszy odcień karnacji. Z reguły przyśpieszacze zawierają w swoim składzie tyrozynę i psoralen, czyli naturalne aminokwasy, które występują w ciele człowieka. One właśnie stymulują produkcję melaniny. Tyrozyna ma działanie podobne do soczewki, ściślej mówiąc pozwala przedostać się do skóry większej ilości promieniowania UVA. Psoralen z kolei jest aminokwasem, który najczęściej występuje w owocach cytrusowych. Niewątpliwą zaletą tego typu kosmetyków jest to, że nie trzeba długotrwałego wylegiwania się na słońcu. Oprócz tych dwóch składników przyśpieszacze są bogate w składniki nawilżające skórę na przykład aloes, witaminę A, witaminę E, oraz liczne antyoksydanty, składniki ujędrniające oraz regenerujące skórę (np alantoina masło shea, pantenol). Wszystkie one zapewniają dobrą pielęgnację skóry już od pierwszego użycia przyśpieszacza. Niekiedy w takich preparatach znajdują się również związki kolagenu, których zadaniem jest podniesienie skuteczności działania kosmetyku.

Warto przed zastosowaniem takiego przyśpieszacza wykonać peeling całego ciała, aby pozbyć się martwego naskórka. Dzięki temu zabiegowi opalenizna będzie równomierna. Przyśpieszacz opalania należy rozprowadzić jednolicie na całej powierzchni ciała. Z powodzeniem można go również używać przed opalaniem w solarium. Kosmetyki tego typu pozwalają zmniejszyć ilość sesji opalania lub skrócić czas opalania. Na stronie http://sklep.soleo.pl dostępne są również przyśpieszacze opalania z bronzerem, który daje dodatkowy efekt wzmocnienia naturalnej opalenizny. Dostępny jest również przyśpieszacz z drobinkami złota, dzięki którym skóra będzie mieniła się pięknym blaskiem. Wybierać można pomiędzy uniwersalnymi przyśpieszaczami opalania do twarzy i całego ciała bądź tymi przeznaczonymi wyłącznie do wrażliwej skóry twarzy.

Używając przyśpieszacza opalania można zaoszczędzić czas oraz skrócić czas sesji w solarium, jak również ograniczyć konieczność długiego eksponowania skóry na działanie promieni słonecznych.

Opalenizna uzyskana dzięki przyśpieszaczowi jest naturalna oraz trwała. Oczywiście nie można zapominać o późniejszej pielęgnacji skóry. Odpowiednio nawilżana będzie dłużej miała ładny odcień. Dzięki stosowaniu profesjonalnych kosmetyków po opalaniu, skóra może pozostać w ładnym odcieniu z brązową opalenizną nawet przez kilka miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here