fotolia.com, 200809319 | Autor: alinakho

Człowiek jest stworzony do życia w społeczeństwie i nie mógłby istnieć bez innych ludzi – rodziny, przyjaciół, bliższych i dalszych znajomych. Nieodłącznym elementem życia społecznego jest bywanie u kogoś, ale i zapraszanie gości do siebie. Co jakiś czas wpadają do nas znajomi i rodzina, aby przy filiżance kawy porozmawiać na wspólne tematy, wymienić się ploteczkami i spędzić czas w swoim gronie. Takim chwilom najczęściej towarzyszy pyszny napar i smaczne ciasto albo inny deser. My, Polacy uwielbiamy rodzinne spotkania przy niedzielnym dwudaniowym obiedzie, kiedy możemy się cieszyć obecnością osób nam najbliższych. Czasami ktoś wpada do nas kompletnie bez zapowiedzi, a my gościmy go wtedy najlepiej, jak tylko potrafimy, serwując herbatę lub kawę w naszym ulubionym serwisie kawowym.

Porcelana na stół

Aby przyjąć gości tak jak należy, warto zatroszczyć się o odpowiedni zestaw porcelany. Co znaczy „odpowiedni”? Po pierwsze, taki zestaw musi być po prostu bardzo ładny, ale i… duży. Im więcej filiżanek, talerzyków czy naczyń obiadowych będzie zawierał, tym lepiej, bo umożliwi nam przyjęcie większej liczby gości. Na rynku najczęściej spotyka się gotowe serwisy kawowe i obiadowe na sześć lub dwanaście osób i naprawdę warto pomyśleć o tym ostatnim komplecie, aby być przygotowanym na wszystkie życiowe niespodzianki. Wielu producentów oferuje też kolekcje porcelany w sprzedaży na sztuki, wtedy mamy pełną dowolność w zakupie takiej ilości kompletów, jaka odpowiada naszym potrzebom. Jeśli chodzi o popularne wzory, coraz częściej wybiera się gładkie naczynia w kremowych barwach, które pasują do każdego pomieszczenia. Ponadto bardzo ładnie prezentują się na nich serwowane potrawy, a do białych talerzy czy miseczek łatwo dokupić np. cukiernicę czy bulionówki. Wciąż modne są też motywy kwiatowe, zwłaszcza tulipany, stokrotki i różyczki, a także delikatne prążki czy paseczki. Miłośnicy odważnych fasonów również znajda coś dla siebie.

Królowa porcelana

Porcelana to klasa sama w sobie! Niegdyś dostępna tylko na królewskich dworach, przez wiele lat w większości domów traktowana była jak pamiątka i rodzinny skarb, który należało przekazywać z pokolenia na pokolenie. Dziś ceni się ją za elegancki wygląd, jakość, a także odporność na wysokie temperatury. Porcelana po prostu pięknie wygląda – jest elegancka i wytworna, cieszy oko od pierwszego spojrzenia i sprawia, że kawa czy herbata nabierają wyjątkowego smaku, a jedzone z porcelanowych talerzy dania wyglądają i smakują po królewsku. Porcelana jest też bardzo trwała – odpowiednie przechowywanie i delikatne mycie gwarantują, że posłuży nam przez wiele lat. Piękne porcelanowe naczynia to po prostu idealna oprawa przyjęcia czy spotkania w gronie rodziny lub znajomych. Zestawy płytkich i głębokich talerzy oraz uroczych filiżanek ze spodeczkami, idealnie nadają się na popołudniową kawę i niedzielny obiad. Właśnie dlatego w każdym domu powinny znaleźć się dwa serwisy z porcelany – obiadowy i kawowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here