Jak uczesać się na wesele

Sezon ślubny zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nadejściem wiosny z tygodnia na tydzień coraz częściej organizowane są wesela – jedne bardziej wystawne, inne nieco mniej; na jednych zjawia się nieco więcej gości, inne są nieco bardziej kameralne. Niezależnie od tego, na jakie wesele się wybieramy, bez wątpienia musimy zmierzyć się z kwestią, jaką są fryzury na wesela. Niejednokrotnie zdarza się, iż znalezienie odpowiedniej fryzury na wesele graniczy wprost z cudem. Nie ma się co dziwić – wesele to niecodzienna okazja, zaś weselna fryzura powinna być zarówno elegancka, jak i wygodna, a także – być może przede wszystkim – trwała. Musi przecież wytrzymać do samego rana; nie możemy ryzykować, że w połowie uroczystości fryzura, mówiąc kolokwialnie, rozleci się i będziemy zmuszone całkowicie ją rozpuścić.

Co zawodowi styliści fryzur zazwyczaj biorą pod uwagę, dobierając fryzury na wesela? Czy znaczenie ma kolor kreacji, na którą się zdecydowałyśmy? Czy też nie ma to większego znaczenia? Cóż, jak się okazuje, istotne są nawet… Dobrane przez nas dodatki. Choć brzmi to zaskakująco, nie mija się wcale z prawdą.

Kolor kreacji ma ogromne znaczenie przede wszystkim dlatego, iż czasami zdarza się, że kolor włosów zdecydowanie nie komponuje się dobrze z kolorem sukienki. Co należy wtedy zrobić? Zdecydować się na fryzurę na tyle delikatną, by nie rzucała się w oczy i była raczej tłem dla sukienki, nie zaś konkurującym z nią drugim mocnym akcentem kolorystycznym. Pozwoli to uniknąć silnego, niekorzystnego kontrastu kolorystycznego. Podobnie sytuacja przedstawia się z dodatkami. Jeśli bowiem postawimy na zdecydowane, rockowe dodatki, pasować będą do nich raczej proste włosy; podobnie kręcone kosmyki sprawdzą się lepiej raczej z romantycznymi, delikatnymi stylizacjami.

Bardzo istotny jest również posiadany przez nas typ urody – kolor włosów, odcień skóry, kształt twarzy. Elementy te mają naprawdę ogromne znaczenie. Nie każdy styl odpowiednio się bowiem komponuje z każdym typem urody. Przykładowo, śniade kobiety o ciemnych oczach pięknie prezentują się z długim, prostym kucykiem oraz biżuterią w kolorze zdecydowanej czerwieni; jednakże kręcone włosy mogłyby przy ich typie urody wyglądać nieco zbyt ciężko i jednocześnie sprawiać, że cała stylizacja zdecydowanie straci na atrakcyjności.

Jak już wspomnieliśmy, bardzo istotne jest również to, by fryzury na wesela były przygotowywane tak, aby mogły wytrzymać na głowie do samego rana – nawet podczas intensywnej zabawy. Jeżeli przygotowujemy swoją fryzurę same – na przykład same prostujemy lub kręcimy włosy – ważne jest to, by zainwestować w dobre kosmetyki, które zadbają zarówno o kondycję włosa, jak i sprawią, że efekt utrzyma się dłużej. Jeśli jednak zdecydujemy się powierzyć los naszych włosów w ręce specjalisty, decydujmy się jedynie na usługi profesjonalisty, który będzie wiedział, jak przygotować naszą fryzurę, by była jak najbardziej trwała i by nasze włosy nie zostały jednocześnie wystawione na niebezpieczeństwo uszkodzenia lub zniszczenia.

http://www.zespolnapiecia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here