Jak wybierać dywany do pokoju dziecięcego

Elementem wystroju wnętrza, który jednocześnie spełnia funkcję dekoracyjną i praktyczną, może być dywan.

Coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych, dużych dywanów, pokrywających niemal całą posadzkę w pomieszczeniu, na korzyść dekoracyjnych, mniejszych, w przeróżne wzory i o przeróżnych kolorach. Dywany są niemal obowiązkowym elementem w pokojach dziecięcych. Sprawdźmy, jak wybierać dywany dla dzieci, aby były nie tylko ładne, ale i funkcjonalne.

Dlaczego warto wybierać dywany do pokoju dziecięcego?

Dywan jest taką dekoracją, która nadaje wnętrzu bardziej przytulny charakter, a w przypadku pokoików dziecięcych ma to duże znaczenie. W takiej przestrzeni naszym dzieciom będzie się przyjemnie mieszkało, spało i bawiło. Dywan może ożywić wnętrze, a nawet być najbardziej wyrazistym elementem całej aranżacji. Taką funkcje mogą spełniać również dywany dla dzieci.

Z uwagi na ogromny wybór dywanów do pokojów dziecięcych, na przykład produkowanych przez Lamps & Company, można wybrać dywan do królestwa małej księżniczki, poszukiwacza przygód, małego marynarza czy wielbicielki koni. To tylko jedne z wielu propozycji dywanów dla dzieci, a w tym dostępne są okrągłe, prostokątne, kwadratowe, w standardowych i niestandardowych wymiarach. Wybór jest ogromny, dlatego można dopasować dywany dla dzieci do indywidualnych potrzeb i wizji aranżacyjnych.

Jakie czynniki brać pod uwagę przy wyborze dywanu?

Właściwie dywany do pokoju dziecięcego wybiera się zwykle „oczami”, czyli mając na względzie tylko ich estetykę. Tymczasem nie ona jedna jest przy tym istotna. Dobrze by było, aby dywany dla dzieci spełniały wymagania dotyczące miękkości, długości włosia oraz materiału, z jakiego są robione. Dywany z krótkim włosiem łatwiej utrzymać w czystości. Ciekawą propozycją są dywany wełniane – miękkie w dotyku, znakomicie izolują od chłodu podłogi i nie elektryzują się. Podobnie wygląda to z dywanami bawełnianymi, ale te mogą się dosyć szybko mechacić. Dywany akrylowe są równie miękkie jak wełniane, ale są gładsze i łatwo je utrzymać w czystości. W przypadku małych alergików akrylowe dywany dla dzieci będą doskonałe, ponieważ są odporne na rozwój grzybów i bakterii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here