bielizna nocna

Kiedy rozmawiamy o damskiej garderobie, zazwyczaj skupiamy się na ubraniach, które nosimy poza domem. Rzadko zastanawiamy się nad tzw. ubraniami po domu, a jeszcze rzadziej nad odzieżą nocną, która wbrew pozorom jest bardzo ważna. Jakość naszego snu zależy w dużej mierze od wygody, a to, co na sobie mamy bezpośrednio się z nią łączy. Na co zatem zwrócić uwagę kupując bieliznę nocną?

Gdzie szukać bielizny nocnej?

Z zakupem zwykłej piżamy nikt nie ma problemu, można dostać niezłej jakości komplety w większości sklepów odzieżowych, a nawet w marketach. Poprzeczka idzie w górę, gdy zależy nam na czymś specjalnym. Każda kobieta lubi poczuć się ładnie i seksownie także w sypialni, a może przede wszystkim tam, dlatego w jej garderobie powinien znajdować się przynajmniej jeden komplet bielizny nocnej wysokiej jakości.

Na rynku dostępnych jest wiele sieciówek oferujących koszule nocne, szlafroki, piżamy oraz peniuary. Patrząc na ceny, można by spodziewać się naprawdę dobrej jakości, niestety nie zawsze cena idzie w parze ze starannością wykonania i klasą materiałów. Robiąc tego rodzaju zakupy dobrze zajrzeć do nieco bardziej niszowych sklepów, gdzie produkty wykonywane są z prawdziwą pasją. Ciekawym przykładem na rynku bieliźniarskim jest bielizna nocna ze sklepu ohzuza.com, która wykonywana jest w duchu idei slow fashion.

Jak wybrać bieliznę nocną?

Bielizna nocna może się kojarzyć z bielizną koronkową, a ta z kolei z bielizną erotyczną. Ten tok myślenia może przywieść nam na myśl stroje, które nie są ani wygodne, ani tym bardziej praktyczne w codziennym użytkowaniu. Na szczęście połączenie wygody oraz atrakcyjnego wyglądu jest jak najbardziej możliwe.

Wybierając bieliznę nocną powinnyśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na takie aspekty, jak jakość wykonania, krój oraz, rzecz jasna, rozmiar. Pierwsza kwestia, a więc jakość wykonania jest kluczowa, gdyż od niej zależy w dużej mierze nasz komfort. Niedokładnie obszyte brzegi będą się strzępić, krzywe przeszycia zniekształcą fason, a niskiej jakości koronka będzie nas drapać.  Wybierając odpowiedni krój, należy kierować się podobnymi zasadami, co w przypadku ubrań noszonych na co dzień,  a więc staramy się dobrać fason, który podkreśli nasze atuty. Bardzo ważny jest odpowiedni rozmiar, gdyż zarówno w przyciasnej, jak i zbyt luźnej bieliźnie nocnej nie będziemy czuć się wygodnie ani atrakcyjnie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując koszulki nocne?

Dość istotną kwestią jest dobór bielizny nocnej do pory roku. Pomimo takich udogodnień, jak np. klimatyzacja, w naszych mieszkaniach temperatura zmienia się wraz z panującymi na zewnątrz warunkami atmosferycznymi. Ubranie, w którym śpimy, jeśli uszyte jest z odpowiednich i wysokiej jakości materiałów, będzie nas chronić przed zimnem lub odizoluje ciepło, może również przeciwdziałać powstawaniu potu. Tego typu właściwości mają zazwyczaj tkaniny naturalne. Szukając piżamy na zimę, warto zwrócić uwagę na modele uszyte z bawełny, natomiast latem można postawić na jedwab.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here