Jak wybrać idealny wózek dziecięcy?

Narodziny dziecka są szczególnym dniem w życiu każdego rodzica, a dalsze jego wychowywanie oraz opieka na co dzień – niezwykle istotna. Dlatego też warto sobie ten okres nieco ułatwić – przede wszystkim wybierając odpowiedni wózek, który nie tylko będzie wyglądał estetycznie, ale także będzie posiadał praktyczne funkcje odciążające młodych rodziców. 

Wiek dziecka przede wszystkim

To, jaki wózek powinniśmy wybrać, jest uwarunkowane przede wszystkim wiekiem dziecka. Na samym początku rodzicielskiej drogi kupujemy najczęściej wózek typu gondola, czyli najgłębszy i najbezpieczniejszy dla niemowlęcia. Na tym etapie można zaopatrzyć się również w wózek z opcją głębokiego fotelika samochodowego, w którym dziecko swobodnie będzie leżało. Dopiero w kolejnych etapach życia dziecka dokupuje się inne rodzaje wózków. Gdy dziecko już siedzi – spacerówkę, gdy doczeka się rodzeństwa – podwójny, a gdy rodzice są aktywni na spacerze – to nawet i biegowy. Tak naprawdę jego rodzaj nie jest tak ważny, jak jego praktyczność.

Wielofunkcyjny, czyli doskonały

Dzieci rosną jak na drożdżach i nim się obejrzymy, musimy zamieniać gondolę na spacerówkę. Dlatego też najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup wózka wielofunkcyjnego, który można zmieniać wraz z wiekiem i możliwościami dziecka, a także pozostawić go dla przyszłego, młodszego potomstwa. Takie rozwiązanie nie tylko oszczędza nasze pieniądze, ale i czas, a także miejsce. 

Przy okazji warto pamiętać też o tym, że nie płeć determinuje wybór koloru wózka, a plamoodporność oraz pora roku. Utrzymanie w czystości wózka jest o wiele ważniejsze niż identyfikacja z płcią poprzez kolory dla dziewczynek czy chłopców. Wracając do pory roku – tutaj ważne jest także uwzględnienie tego, by w zimowych i jesiennych miesiącach wózek był dobrze zbudowany i chronił dziecko przed wiatrem, a w okresie letnim – osłaniał przed promieniami słonecznymi.  

Praktyczny, bo towarzyszy nam każdego dnia

Bardzo ważnym jest także, aby wózek nie tylko ładnie wyglądał, ale był dla nas wygodny podczas trudów dnia codziennego. Wózki dziecięce zatem powinny szybko się składać, być lekkie, bez problemu się prowadzać, a także być łatwe w regulacji. Długim spacerom sprzyja przede wszystkim komfort osoby prowadzącej wózek, dlatego też należy na te kwestie szczególnie zwrócić uwagę. 

Kolejnym ważnym aspektem jest pakowność wózka i nie chodzi tu tylko o akcesoria dla dziecka typu chusteczki, pieluszki, czy pożywienie, ale także o zakupy. Często przy okazji spaceru  dokonujemy mniejszych czy większych zakupów, np. w sklepach spożywczych. Wózek dziecka może nam pomóc w niesieniu toreb, więc musi być dostatecznie pakowny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here