Piękna cera to marzenie każdej kobiety. Nie jesteśmy jednak w stanie osiągnąć promiennej, nieskazitelnej cery bez odpowiedniej i systematycznej pielęgnacji. Na co dzień nasza skóra narażona jest na działanie wielu szkodliwych czynników: zanieczyszczeń powietrza, substancji pochodzących z jedzenia czy chociażby nie zawsze odpowiednie składy kosmetyków do makijażu. Warto więc zadbać o to, by skóra miała szansę odbudować powstałe szkody. A jest to możliwe tylko przy regularnym stosowaniu dobrze dobranego kremu do twarzy.

Jak dobrać krem do twarzy

Takie pytanie zadaje sobie każda kobieta. Półki sklepowe aż uginają się od nadmiaru różnego rodzaju kremów do twarzy. Jak więc dobrać ten najwłaściwszy? Podpowiadamy 3 zasady, które pozwolą na zakup kremu idealnego:

• Świadomość – każda kobieta powinna znać typ swojej cery, ponieważ tylko tak jest w stanie dobrać krem do potrzeb. Jeśli samodzielnie nie potrafimy stwierdzić czy nasza skóra jest mieszana, tłusta czy sucha, warto zwrócić się o pomoc do kosmetyczki.

• Oczekiwania – zanim sięgniemy po konkretny krem warto się zastanowić, jakie są nasze oczekiwania wobec kremu do twarzy. Mówiąc inaczej – postawmy sobie pytanie – jakie problemy ma moja skóra?. Innego kremu powinny używać panie, chcące zmatowić przetłuszczone partie twarzy, a innego kobiety z tendencją do przesuszeń i zaczerwienień.

• Skład – składniki z jakich stworzony został krem do twarzy decydują o jego działaniu. Im mniej substancji przetworzonych i chemicznych, tym lepiej. Najlepszym wyborem jest naturalny krem do twarzy, który korzysta wyłącznie z dobrodziejstw naturalnych, często organicznych składników.

Dlaczego krem do twarzy szczypie

Z pewnością nie jedna kobieta doświadczyła tego nieprzyjemnego uczucia, kiedy po nałożeniu kremu pojawia się pieczenie i szczypanie. Przyczyny mogą być dwie:

  • jest to naturalna reakcja skóry na witaminę C lub kwasy AHA, zawarte w kremie

  • krem zawiera składniki uczulające i podrażniające skórę.

Jeśli pieczenie nie ustąpiło po chwili to z pewnością dany krem nie jest dla nas. Warto wówczas sięgnąć po organiczny krem do twarzy, stworzony na bazie naturalnych składników bez konserwantów i innych składników chemicznych. To właśnie one najczęściej podrażniają skórę twarzy i powodują zapychanie się porów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here