kosmetyczka

Osoba chcąca pracować w zawodzie kosmetyczki, powinna przede wszystkim zapoznać się z obowiązkami i zadaniami, z jakimi wiąże się taki zawód. Oferty salonów kosmetycznych są zazwyczaj bardzo szerokie i praca kosmetyczki nie ogranicza się jedynie do wykonywania jednego zabiegu w jednej specjalizacji. Na czym dokładnie polega praca kosmetyczki? Jakie są jej główne zadania i obowiązki? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/praca-kosmetyczki-jak-wyglada-wymagania-i-obowiazki/ 

Obowiązki i zadania kosmetyczki 

Kosmetyczka jest osobą, której obowiązkiem jest przede wszystkim obsługa salonu kosmetycznego. Wśród obowiązków wymienić można zabiegi na ciało i twarz. Kosmetyczka zajmuje się klientem dosłownie od stóp do głów. Zagęszczanie rzęs, depilacja, peelingi czy zrobienie paznokci, a także makijażu okolicznościowego do tylko niektóre zabiegi, które może wykonać kosmetyczka. Musi być więc to osoba wszechstronna. Zdolności manualne nie są jedynym wymogiem w pracy kosmetyczki. Powinna potrafić przeprowadzić zabieg w sposób bezpieczny dla pacjenta. 

Kontakt z klientem 

Do kosmetyczki tak jak do fryzjera przychodzą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Odpowiednie podejście do klienta i zapewnienie mu odpowiedniego komfortu są podstawą w pracy kosmetyczki. Powinna jak nikt inny dostosować zabieg do potrzeb klienta. Otwartość na emocje i rozterki klienta jest dodatkowym atutem kosmetyczki. Jest to cenna umiejętność, w którą należy rozwijać, żeby móc liczyć na jeszcze większą liczbę klientów. Kiedy prowadzimy swoją działalność powinniśmy pomyśleć o tym, aby oprócz umiejętności technicznych, rozwijać swoje kompetencje miękkie. Z pewnością zaprocentuje to na przyszłość. Budowanie więzi i zaufania, a także dbałość o to, aby klient czuł się w gabinecie są podstawą. 

Jakie wymagania związane są z zawodem kosmetyczki? 

Decydując się na podjęcie takiego zawodu, musimy mieć świadomość, że praca ta wiąże się z szeregiem wyrzeczeń. Jest to praca dla osób, które są gotowe na elastyczny tryb pracy. Może się zdarzyć, że wiele więcej zleceń otrzymamy w weekend. Makijaż na przyjęcie w sobotę lub niedzielę nie może być wykonany w dzień wcześniej, dlatego tak bardzo istotne jest to, aby być osobą dostępną również w dni pozornie wolne od pracy. 

Pamiętajmy, że wygląd w naszej pracy jest wizytówką. Wbrew powiedzeniu szewc bez butów chodzi, powinniśmy zadbać o to, aby wyglądać schludnie i tworzyć dla siebie najlepszą reklamę salon. Klientka lub klient o wiele bardziej zaufa osobie, która na własnej skórze pokaże, jak świetnie można wyglądać. 

Zobacz też: http://www.rebeliakultury.pl/stolarz-jak-nim-zostac/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZaćma – objawy
Następny artykułCzym zaskoczy Cię smartband?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here