Jak wyglądać zjawiskowo na imprezie gdy masz rozmiar „Plus”

0
1578

Zauważam trend, który podnosi mnie na duchu. Po pierwsze stajemy się bardziej tolerancyjni i nie mierzymy wszystkich swoją miarą – odnosi się również do wyglądu, wagi i ogólnie pojętej fizyczności. Po drugie umiemy też zadbać o siebie, by wyglądać ładnie i stylowo, nawet jeśli czujemy się w naszym mniemaniu mniej atrakcyjni od innych.

Ten problem jest istotny z punktu widzenia relacji społecznych, bo niejednokrotnie byliśmy świadkami tego, że osoby plus size grupa odtrącała tylko ze względu na ich wagę. Na stronie https://nikitina.pl/jesli-masz-rozmiar-plus-size/ można znaleźć sporo przydatnych wskazówek.

Sprawa inaczej wygląda w przypadku mężczyzn i kobiet – rozważymy w tym tekście oba warianty płciowe.

Kobiety plus size

Zacznijmy od pań. Z pewnością nie powinny ubierać czegoś, co „podkreśli” ich figurę w sposób negatywny i będzie niesmaczne dla otoczenia. Dlatego warto przemyśleć założenie bluzeczki bez brzucha czy biodrówek, jeśli nie czujemy się z „tymi miejscami” bardzo komfortowo. Przede wszystkim chodzi o to, byśmy to my wiedzieli, że to, co na siebie włożyliśmy, jest dla nas wygodne i czujemy się w tym bezpiecznie – ubranie nie powinno nas wprawiać w zakłopotanie. W przypadku domowej imprezy luźne, łagodnie opadające ciuchy jak na przykład spodnie kuloty (https://nikitina.pl/spodnie-kuloty/) będą idealnym rozwiązaniem. Powstaje natomiast pytanie, jak ubrać się na imprezę gdy masz rozmiar plus size i jest to impreza wyższa rangą niż parapetówka u kumpeli. Uważam, że panie spokojnie mogą zakładać sukienki czy suknie – ważne jest tylko, by dbały o odpowiednie, nie powiększające optycznie wzornictwo (czyli żadnych grochów i pasków) oraz o właściwy kolor (np.: czarny – https://nikitina.pl/jesli-czarny-kolor-jest-dla-ciebie-zbyt-ciezki/). Dobry ciuch, makijaż i fryzura i kobieta może czuć się naprawdę atrakcyjnie.

Panowie plus size

Na ogół mówi się, że z facetami to najmniejszy problem. Nie musi się stroić, założy koszulę, spodnie, jakiś sweterek, nie musi kupować dodatków i już wygląda elegancko. Tutaj również jedna uwaga: mężczyzna musi zadbać o cały swój wygląd. Fryzura czy odpowiednie wzornictwo na koszuli (gładka lub w pionowe prążki), eleganckie buty – i od razu prezentujemy się lepiej i atrakcyjniej.

Pamiętajcie, że to WY macie się czuć pewnie i atrakcyjnie w ubraniach, a nie oczekiwać aż ktoś zauważy tę atrakcyjność. Pewność siebie zawsze wychodzi od nas, a nie „od nich” i trzeba o tym pamiętać, zakładając coś na imprezę.

W Internecie oraz specjalnych sklepach stacjonarnych można znaleźć ubrania plus size – naprawdę szeroki wybór. A więc do dzieła i precz z nieśmiałością oraz poczuciem, że „ja tu nie pasuję”. Doświadczenie pokazuje, że jeśli nie wstydzimy się swojego ciała i umiemy się odpowiednio ubrać, to jesteśmy już wpół drogi do sukcesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here