Nie oszukujmy się – źle wykonany makijaż permanentny po prostu straszy. Nieestetyczne kształty o ostrych kątach i zbyt mocny pigment mogą sprawić, że brwi, zamiast dodawać ci uroku, będą wyglądać po prostu karykaturalnie. Na kosmetyczce nie warto oszczędzać – jeśli chcesz mieć zrobiony zabieg, to przynajmniej miej pewność, że został on wykonany prawidłowo i w profesjonalnych warunkach.

Makijaż permanentny – podstawy

Do wykonania makijażu permanentnego potrzeba trzech elementów: maszynki, igieł oraz barwników.

Jeśli chcesz upewnić się, czy zabieg będzie przeprowadzony profesjonalnie, zapytaj kosmetyczkę o to, jaką maszynkę stosuje. Odpowiedni aparat do makijażu permanentnego powinien posiadać pokrętło umożliwiające regulację głębokości igły – przy różnych metodach makijażu wykorzystuje się różną głębokość, ale ważne jest, by igła nie weszła zbyt głęboko pod skórę, ponieważ efekt nie będzie wyglądał korzystnie, a dodatkowo może to być bolesne. Ponadto maszynka powinna posiadać takie elementy, które z łatwością będzie można w całości zdezynfekować między kolejnymi zabiegami. Niektóre kosmetyczki zamiast dużych aparatów używają np. poręcznych „piórek”, które sprawdzają się zwłaszcza przy microbladingu. Niewielkie urządzenie umożliwia swobodne i precyzyjne operowanie igłą, dzięki czemu osiąga się jak najlepsze efekty.

Igły wykorzystywane przy makijażu permanentnym powinny być dostosowane do konkretnych urządzeń używanych przez kosmetyczkę. Tylko wtedy będzie mieć pewność, że igła jest ustawiona na odpowiedniej głębokości i nie zsunie się w trakcie zabiegu. Stosowane igły powinny być zawsze jednorazowe, ponieważ tylko to gwarantuje nam sterylność zabiegu. Zwróć uwagę na to, czy osoba wykonująca zabieg używa jednorazowych igieł.

Ostatni elementy (czyli barwniki) jest kluczowy dla osiągnięcia wymarzonych brwi. Kolor brwi powinien współgrać z odcieniem naszych włosów oraz twarzy. Jeszcze kilka miesięcy temu widoczna była moda na wyraźnie ciemniejsze brwi, ale teraz już się od tego odchodzi – warto pamiętać o tym, że zbyt mocne brwi mogą postarzać i znacznie wyostrzać twarz, a to u wielu osób wygląda niekorzystnie. Jeśli masz wątpliwości, jaki barwnik wybrać, poproś kosmetyczkę, by pokazała ci efekty u innych klientek. Podejrzenie, jak barwnik rzeczywiście zachowuje się na skórze może pomóc ci podjąć ostateczną decyzję.

Kiedy warto wykonać makijaż permanentny?

Na przykład wtedy, gdy chcemy poprawić naturalny kontur ust, ale obawiamy się mocno inwazyjnych zabiegów (np. operacji plastycznej). Makijaż permanentny ust pozwala na delikatną poprawę koloru i wzmocnienie konturów. Po zabiegu usta będą wyglądać na delikatnie powiększone. Zabieg zaleca się też tym paniom, które zmagają się z asymetrią ust. Przy pomocy makijażu permanentnego ust można wydobyć z nich prawidłowy kształt. Dzięki temu będziesz zawsze czuła się pewnie i atrakcyjnie.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki uprzejmości linergistki Magdaleny Bąk z Warszawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here