Grzybica stóp to nieprzyjemna przypadłość, która z całą pewnością przytrafiła się każdemu, choć raz w ciągu jego życia. Grzybicą stóp można się zarazić w wielu publicznych miejscach i to właśnie dlatego jest tak trudna do uniknięcia, a także szybkiego wyleczenia. Warto jednak wiedzieć, co można zrobić, aby uniknąć pieczenia stóp i nieprzyjemnego schodzenia z nich skóry.

Jak zapobiec grzybicy stóp?

Przede wszystkim należy być ostrożnym w każdym miejscu publicznym, w którym należy zdjąć buty oraz skarpetki. Przecież nigdy nie wiemy, kto tam był przed nami i, czy przypadkiem osoba ta, nie jest nosicielem grzybicy. Na basenie warto zachować więc szczególną ostrożność. Przede wszystkim przed wejściem na basen, należy dokładnie umyć stopy żelem pod prysznic, albo mydłem, a na samym terenie basenu, poruszać się jedynie w klapkach i nie ściągać ich chodząc po podłodze! Także po wyjściu z basenu, bezzwłocznie należy umyć stopy, postępując tak samo, jak przed wejściem na basen.
Warto stosować także specjalne kremy oraz spraye, które działają przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Warto mieć takie kosmetyki w domu i używać ich od razu, gdy zauważy się jakieś niepokojące objawy. Do pierwszych objawów grzybicy stóp, należą z całą pewnością pękająca i swędząca skóra. Chorobowo zmieniony obszar może też stać się zaczerwieniony i podrażniony. Po jakimś czasie skóra zacznie się łuszczyć i schodzić ze stóp płatami. Oznaczać to będzie, że grzybica jest już zaawansowana i, jak najszybciej należy podjąć skuteczne kroki, aby się jej pozbyć.
Warto też pamiętać o tym, żeby nie ściągać skarpetek, odwiedzając gości. Grzyby mogą przecież pozostać na podłodze, nawet przez dłuższy czas i zaatakować zupełnie niespodziewanie.
Nie wolno też nosić obuwia po kimś! Zakupione używane obuwie, zawsze bezzwłocznie należy odkazić. Są do tego specjalistyczne spraye, które szybko i skutecznie usuwają wszelkiego rodzaju bakterie, zarazki, a także grzyby. Warto mieć taki spray zawsze w domu i co jakiś czas, odkażać obuwie.

http://www.gdansk4u.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here