Zadbane dłonie to prawdziwa wizytówka każdej eleganckiej kobiety. Dlatego też wiele pań odwiedza kosmetyczkę, która precyzyjnie wykona manicure. Lakier na paznokciach łuszczy się dosyć szybko pod wpływem detergentów czy podczas wykonywania prac domowych, warto więc dowiedzieć się jak zadbać o dłonie w domowym zaciszu.

Pielęgnacyjny niezbędnik

Aby wykonać domowy manicure potrzebne będą pewne narzędzia. Na szczęście są one niedrogie, dostępne w każdej drogerii i z pewnością posłużą przez dłuższy czas. Co się przyda? Patyczki i cążki do odsuwania skórek, szklany lub papierowy pilniczek, polerka i oczywiście zmywacz oraz lakier do paznokci. Oprócz tego powinnyśmy przygotować waciki kosmetyczne i odżywkę lub bazę pod kolorowy lakier, a także preparat nawierzchniowy.

Przygotowanie paznokci do malowania

Manicure należy zacząć od usunięcia resztek starego lakieru lub odżywki z płytek paznokci za pomocą zmywacza. Kolejny krok to zmiękczenie skórek – w tym celu można użyć specjalnego preparatu, ale niekiedy wystarcza wymoczenie dłoni w ciepłej wodzie z dodatkiem soku z cytryny. Po 5 minutach takiej kąpieli można przystąpić do usuwania skórek – najpierw odsuwamy je patyczkiem, a później nadmiar ostrożnie wycinamy cążkami. Jeśli skórki nie są zbyt grube, można poprzestać na samym ich odsunięciu. Później przychodzi czas na opiłowanie paznokci i nadanie im wybranego kształtu. Pamiętajmy, że bardziej delikatne są drobnoziarniste pilniki papierowe oraz te szklane, a rozdwajaniu paznokci zapobiega piłowanie ich tylko w jednym kierunku. Na koniec polerujemy płytkę i odtłuszczamy ją za pomocą zmywacza.

Nakładanie lakieru

Zastosowanie bazy pod lakier kolorowy zapobiega powstawaniu przebarwień paznokci, dlatego warto zacząć od nałożenia właśnie tego preparatu cienką warstwą. Kiedy wyschnie, możemy przystąpić do malowania. Wymaga to oczywiście pewnej wprawy, jednak nie jest niewykonalne. Lakier nakładamy zaczynając od środkowej części paznokcia, na koniec pomalujmy boki. Starajmy się nie malować skórek, a jeśli się to nie uda, możemy za pomocą patyczka do uszu lub płaskiego pędzelka nasączonego zmywaczem usunąć nadmiar lakieru. Po nałożeniu pierwszej warstwy odczekajmy nieco, aby mieć pewność, że preparat dobrze wysechł – dopiero wtedy nałóżmy kolejną. Na koniec pomalujmy paznokcie lakierem utwardzającym. Dzięki niemu manicure będzie bardziej trwały, a kolor bardziej błyszczący.

Kolorowy lakier to nie wszystko

Zadbane dłonie to nie tylko piękny kolor na paznokciach, ale również dobrze nawilżona skóra. Spierzchnięte ręce mogą zepsuć cały efekt, dlatego jak najczęściej stosujmy kosmetyki nawilżające dostosowane do indywidualnych potrzeb, jak np. krem do rąk Intensive Care z oferty NIVEA. Pamiętajmy o tym szczególnie zimą, kiedy niskie temperatury sprzyjają wysuszaniu skóry. Ze względu na fakt, że detergenty i prace domowe przyspieszają łuszczenie się lakieru, a dodatkowo mają negatywny wpływ na dłonie, do sprzątania warto wkładać gumowe rękawiczki – w ten sposób przedłużymy trwałość lakieru, a dodatkowo ochronimy skórę przed szkodliwym działaniem środków czyszczących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here