Wiele osób usprawiedliwia swój niezdrowy tryb życia brakiem czasu. Gotowanie posiłków koliduje z pracą lub życiem towarzyskim, jedzenie śniadania zabiera czas z rana, a do wszystkiego dochodzi jeszcze mycie naczyń. Wbrew pozorom, przygotowanie zdrowej diety i trzymanie się jej nie należy do najłatwiejszych zadań, szczególnie na początku. Z pomocą przychodzi dieta pudełkowa! Czym powinna się charakteryzować?

Cechy dobrej diety pudełkowej

Dieta, zarówno na przybranie masy mięśniowej, jak i odchudzająca, powinna być przede wszystkim zbilansowana. Zależnie od celu, składniki odżywcze muszą odpowiadać celom i indywidualnemu zapotrzebowaniu organizmu. Istnieje jednak kilka zasad, których należy się trzymać, aby dieta była skuteczna. Przede wszystkim, wartość odżywcza posiłków. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez osoby początkujące jest zwracanie uwagi na kalorie. Oczywiście są one kluczowym elementem bilansu energetycznego organizmu, jednak aby osiągnąć wymarzone efekty, nie wystarczy dostarczać organizmowi mniejszej ilości kalorii.

Ważna jest ilość spożywanych białek, tłuszczów i węglowodanów, a także mikro- i makroelementów. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj spożywanych składników. Przyswajalność białek, balans nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz złożoność węglowodanów. Ciemny, pełnoziarnisty makaron zawiera wiele węglowodanów, jednak są to węglowodany złożone. Oznacza to, że układowi trawiennemu więcej czasu zajmuje przetworzenie ich, dzięki czemu energia dostarczana jest stopniowo i przez dłuższy czas, niż np. po zjedzeniu czekolady o takiej samej zawartości węglowodanów. Pomaga to również w zredukowaniu uczucia głodu, ponieważ organizm pozostaje odżywiony na dłużej.

Dieta dostosowana do Twoich potrzeb 

Każdy organizm jest inny, w związku z czym nie istnieje jeden „idealny” program dietetyczny. Metabolizm jest w znacznej mierze kwestią genetyczną, ale nie oznacza to, że nie można regulować rytmu organizmu. Niewątpliwą zaletą diety pudełkowej są stałe pory posiłków, rozkład wartości odżywczych w czasie i (w przypadku naprawdę dobrej diety pudełkowej) różnorodność posiłków. Spożywanie pięciu posiłków w ciągu dnia reguluje metabolizm, ponieważ organizm otrzymuje sygnał, że kiedy potrzebuje energii, może ją otrzymać. Zatrzymuje to proces odkładania rezerwy energetycznej w postaci tkanki tłuszczowej.

Dobra dieta pudełkowa charakteryzuje się również spersonalizowanym menu. Powinna uwzględniać nawyki żywieniowe klienta, na przykład wegetarianizm, pescowegetarianizm, nietolerancję pewnych składników odżywczych (np. glutenu, laktozy) oraz indywidualne preferencje dotyczące wybranych składników. Co najważniejsze, dieta powinna być przede wszystkim smaczna. Jedzenie to czynność, która powinna sprawiać przyjemność. Spożywanie smacznych posiłków ma pozytywny wpływ na samopoczucie, zadowolenie z życia i produktywność. Jednym z najczęstszych powodów utraty motywacji i porzucania diety odchudzającej jest właśnie nieodpowiadający smak lub (co gorsza) brak smaku.

Idealna dieta dla Ciebie 

Catering dietetyczny w Krakowie i nie tylko oferuje m.in. Nutridieta – firma, która powstała w 2010 roku. Początki projektu były skromne – założycielka przygotowywała pudełka z jedzeniem do pracy dla męża. Pojemniczki wzbudziły zainteresowanie, znajomi zaczęli pytać i tak zrodził się pomysł. Firma oferuje obecnie dietę pudełkową z dowozem do domu i biura 7 dni w tygodniu. Jedzenie dowożone jest na terenie woj. Śląskiego, Małopolskiego i okolic. Oferowana dieta pudełkowa to zestaw pełnowartościowych posiłków przygotowanych we współpracy z dietetykami i profesjonalnymi kucharzami. Dzięki oferowanej jakości i indywidualnemu podejściu, wielu zawodowych sportowców oraz trenerów personalnych zdecydowało się zostać ambasadorami firmy. Wykorzystując przepisy ze wszystkich stron świata i opinię ekspertów, Nutridieta udowadnia, że dieta nie musi być trudna!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here