Jaką szafkę pod telewizor wybrać

Salon to miejsce, gdzie skupia się życie rodzinne, przyjmujemy gości i spędzamy czas, odpoczywając. Trudno byłoby sobie wyobrazić to pomieszczenie bez telewizora, a co za tym idzie pasującej pod niego szafki. Jeśli więc tak się składa, że akurat stoisz przed koniecznością wyboru tego rodzaju mebla, to poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad. Z tego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę przed zakupem szafki pod telewizor.

Wysokość szafki na TV ma znaczenie

Zbyt wysoka lub zbyt niska szafka może spowodować, że telewizor znajdzie się na nieodpowiedniej wysokości. Będzie to negatywnie wpływało na komfort oglądania. Długie pozostawanie w nienaturalnej pozycji np. z zadartą do góry głową może prowadzić do powstania bólu w szyjnym odcinku kręgosłupa. Profesjonaliści zajmujący się urządzaniem wnętrz zalecają, by ekran ustawionego na szafce telewizora znajdował się nieco poniżej linii oczu. Przed zakupem najrozsądniej jest więc dokładnie wymierzyć, jak wysoki mebel potrzebujemy. W niektórych przypadkach lepiej sprawdzi się wyższa komoda, w innych można zdecydować się na niższą szafkę lub stolik.

Względy praktyczne i dodatkowe funkcje

Funkcjonalna szafka pod telewizor, poza główną funkcją, czyli eksponowaniem telewizora, powinna ponadto wyposażona być w dodatkowe półki, szuflady lub miejsce na przechowywanie kabli. Na pólkach można trzymać sprzęt dodatkowy, a wewnątrz szafki inne używane na co dzień urządzenia, takie jak tablet, czy słuchawki. Przykładem tego rodzaju praktycznych i nowoczesnych szafek, są modele prezentowanie na stronie sklepu Meble Akord. Warto tam zajrzeć, jeśli obok estetyki, stawiamy także na funkcjonalność mebli stanowiących wyposażenie salonu – https://sklep.akord.net.pl/55-komody-rtv.

Szafka pod telewizor – jakość i estetyka

Bardzo ważną kwestią jest oczywiście jakość danego mebla. Zbyt licha szafka, nawet jeśli utrzyma ciężar telewizora, to jeśli jest wykonana ze słabej jakości materiału, może się pod nim wypaczyć. Jedynie mocna konstrukcja, daje gwarancję, że mebel nie odkształci się pod ciężarem sprzętu i będzie służył przez długi czas. Warto zainteresować się więc szafkami wykonanymi z drewna lub materiałów pochodnych, które pochodzą od znanych producentów.

Jeśli wymierzysz już wielkość, znajdziesz model wyposażony w funkcjonalne półki, wykonany z wytrzymałego, dobrej jakości materiału, to do przemyślenia zostaje Ci jeszcze jedna, ostateczna kwesta – względy estetyczne. Idealna szafka pod telewizor powinna oczywiście pasować do wnętrza i do pozostałych mebli, zdobić dane pomieszczenia i stanowić estetyczny element wyposażenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here