jaki puder lub podkład w gorące dni
fot. pexels.com

Nasza skóra bardzo nie lubi nakładanych ciężkich warstw kosmetyków, gdyż zatykają one pory i powodują różne wypryski, których ciężko się pozbyć. Dodatkowo w ciepłe dni skóra poci się i wszelkie kosmetyki na niej, z czasem, zaczynają bardzo źle wyglądać. Jednakże chcąc dobrze wyglądać, nie odpuścimy sobie pudru ani też podkładu, który nakładamy na twarz. Jaki kosmetyk najlepiej się sprawdzi w gorące dni?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/najlepsze-pudry-i-podklady-na-cieple-dni/

Naturalne kosmetyki

Wybierając kosmetyki, które mają nam służyć nie tylko od strony wizualnej i estetycznej, ale również pielęgnacyjnej, czyli mają być dobre dla naszej skóry, wybierajmy te, które mają naturalny skład. Im prostszy skład kosmetyków, bez zbędnych dodatków chemicznych, tym lepiej.

Dodatkowo w gorące dni musimy mieć na uwadze, iż natura robi swoje, a więc kosmetyki nakładane na twarz mogą z czasem po prostu zacząć spływać, z powodu gorąca. Lepiej wówczas nie traktować swojej twarzy kilkoma warstwami kosmetyków, lecz postawić na jeden dobry, który nie spowoduje, że obciążymy swoją skórę, narażając ją na niepotrzebny dyskomfort.

Jakie kosmetyki w gorące dni?

W gorące, upalne dni, najlepiej byłoby całkowicie zrezygnować z kosmetyków i pozwolić skórze oddychać, a także łapać promienie słońca, które pięknie ją opalą. Oczywiście pod warunkiem, że nałożymy wcześniej odpowiedni krem z filtrem, aby nie narazić się na potencjalne zagrożenie w wyniku przebywania na słońcu.

Jeśli już zależy nam na tym, by nakładać na siebie puder albo podkład, wybierzmy taki delikatny, który sprawdza się na co dzień, nie tworząc efektu maski na naszej twarzy. Doskonale sprawdzi się puder bananowy, który uchodzi za jeden z naturalniejszych kosmetyków o dobrym składzie. Puder zamaskuje wszelkie defekty i mankamenty naszej skóry, a także ładnie ją zmatowi, nie tworząc sztucznego efektu. Z podkładu zrezygnuj całkowicie, nie ma sensu podczas wysokich temperatur, obciążać swojej skóry.

Przeczytaj też: http://kobiecylajf.pl/id4740,intensywny-trening-co-po-nim-jesc/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here