nuty zapachowe

Niejednokrotnie zastanawialiście się pewnie, jakie perfumy i nuty zapachowe charakteryzują się największą trwałością. Wiedza ta pozwoliłaby na wybranie kompozycji, które będą cieszyły nas jak najdłużej. Prawda jest, że w świecie zapachów istnieją takie, które odznaczają się wyjątkową trwałością na naszej skórze. Poznaj je i szukaj w składnikach perfum na półkach sklepowych!

Naturalne składniki

Zdecydowanie jednymi z droższych składników perfum są te pochodzenia naturalnego. Odznaczają się one niepowtarzalnymi właściwościami i doskonałą trwałością. Na szczycie tej listy znajduje się piżmo oraz ambra. Przed wieloma laty stosowało się na szeroką skalę, dziś jednak, z szacunku do otaczającej nas natury, stosujemy syntetyczne zamienniki, które cieszą się podobnymi właściwościami, co ich naturalne odpowiedniki.

Piżmo

Piżmo jest niesamowitą substancją, która pochodzi oryginalne z gruczołów zapachowych piżmowca syberyjskiego. Idealnie komponuje się ono z wieloma zapachami, podbija ich naturalny aromat i otula ciepłem i głębią inne nuty zapachowe.

W przeszłości pozyskiwano piżmo w sposób naturalny, jednak obecnie nie robi się tego ze względów etycznych. Syntetyczny odpowiednik piżma posiada szereg właściwości, które sprawiają, że doskonale sprawdza się w swojej roli.

Ambra

Ambra jest jednym z nielicznych surowców pochodzenia naturalnego, które wciąż są wykorzystywane w przemyśle perfumeryjnym. Powstaje ona jego produkt uboczny niestrawności wieloryba, który wydala ją do wody. Może być ona poławiana lub zbierana z brzegu. Ambra wykazuje podobne działanie do piżma i obecnie wykorzystują ją tylko producenci najbardziej luksusowych zapachów.

Paczula

Olejek z paczuli wykorzystywany w perfumiarstwie pozyskuje się z suszonych lub świeżych liści paczuli na drodze destylacji parowej. Paczula posiada wiele nut zapachowych i wymiarów, począwszy od ziemistej, aż po pikantno-drzewną. Perfumy francuskie z zawartością paczuli posiadają grono zwolenników!

Najbardziej aromatyczne perfumy – podsumowanie

Jak widzisz, istnieje kilka propozycji zapachowych, które umożliwiają przedłużenie trwałości perfum maksymalnie. Dodatkowo są to zapachy charakterystyczne, które w zależności od dodatków i okoliczności uwalniają się w inny sposób. Zapoznaj się z perfumami zawierającymi te składniki i przekonaj się o ich trwałości.

Źródło zdjęć: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here