Turyści szukający atrakcji przyrodniczych oraz malowniczych widoków z pewnością docenią sobie Dolinę Racławki. To jedna z ciekawszych dolinek w okolicach Krakowa. Tu Jura Krakowsko – Częstochowska pokazuje swe wyjątkowo piękne oblicze, zaś lepsze zapoznanie się z przyrodniczymi walorami dolinki umożliwiają szlaki turystyczne oraz ścieżki dydaktyczne.
Dolina Racławki ma długość 10 km i rozciąga się pomiędzy wsiami Dubie, Paczółtowice i Racławice. Wyróżnia się ona nie tylko ciekawą budową geologiczną, ale i niezwykle bogatym światem przyrody. Ze względu na tutejsze lasy oraz spotykane w runie leśnym rzadkie okazy roślinności bywa ona często porównywana z najsłynniejszą ze wszystkich jurajskich dolinek – Doliną Prądnika. W utworzonym na terenie Doliny Racławki rezerwacie przyrody chroni się bujne lasy, reprezentowane głównie przez buczynę karpacką, jak i niezwykle cenne rośliny runa leśnego. Są tu i storczyki, i reliktowe gatunki górskie. Na skalnych masywach podziwiać zaś można murawy kserotermiczne.
Poznanie wszystkich przyrodniczych ciekawostek doliny ułatwiają ścieżki dydaktyczne. Turyści – przyrodnicy mają do wyboru trzy trasy, które można potraktować również jako ciekawe ścieżki spacerowe. W trakcie wędrówki tymi ścieżkami można podziwiać zarówno wywierzyska, jak i ciekawe skałki.
W samych Racławicach można zwiedzić zaś wyjątkowy zabytek. To modrzewiowy kościółek zbudowany w początkach XVI wieku z cennym wyposażeniem. W jego najbliższym otoczeniu można zaś zobaczyć okazałe drzewa, uznane za pomniki przyrody.

http://www.quality-hotels.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZłapanie kapcia
Następny artykułZadbaj o swoje życie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here