Karmy dla papug

Ponieważ oferta producentów jest przebogata, warto mieć proste kryteria, które pozwolą z niej wybrać najlepszą karmę dla papug. Niektóre z tych wymagań są nieoczywiste, ale wystarczy chwila zastanowienia, żeby stwierdzić, że naprawdę mogą ułatwić życie.

Wysoka jakość karmy dla papug – jak ją rozpoznać?

Pierwszym kryterium zawsze powinna być jakość, ale żeby ją określić precyzyjnie, trzeba by dysponować własnym laboratorium analitycznym. W praktyce wielu hodowców uznaje, że po prostu trzeba sprawdzić kolejne karmy – papugi same wybiorą z nich taką, jaka im odpowiada. To jednak mało praktyczne, bo przy rozbudowanej ofercie jest spore ryzyko, że jedna karma za drugą będą coraz słabsze. Doskonałą alternatywą jest więc oparcie się na renomie marki. Wśród marek, które warto wypróbować w pierwszej kolejności jest na przykład karma Deli Nature. To jeden z najważniejszych producentów wysokiej jakości karm dla papug, którego produkty są wykorzystywane i w hodowli domowej, i profesjonalnej.

Ekonomiczne opakowania karmy dla papug – czy warto się na nie zdecydować?

Skoro już mowa o producentach, to wybór właściwej marki jest ważny z jeszcze jednego powodu i znów Deli Nature może być dobrym przykładem. Chodzi bowiem o ekonomikę zakupu. Małe pudełko to dobry wybór w fazie doboru karmy, ale później można spokojnie kupić opakowania o wiele większe. A o Deli Nature w tym kontekście mówi się często, bo to jedna z niewielu marek, które w podstawowej ofercie mają opakowania nawet po kilkanaście kilogramów, co powinno zaspokoić apetyt sporego stadka papug przez dłuższy czas. Oczywiście w tym kontekście warto też przypomnieć o wyborze karmy z długą datą przydatności. Co prawda suche nasiona i owoce nie zepsują się w widoczny sposób, ale mogą stracić część wartości odżywczych, a to podstawowy powód, dla którego przecież szuka się jak najlepszej karmy.

Kompletna dieta papug – jak zadbać o wszystkie niezbędne składniki?

Nawet papugi będące zadeklarowanymi ziarnojadami, czasem dziobną jagody lub drobne orzechy, a nawet drobne bezkręgowce, choć to będzie już sporadyczne. Tak czy inaczej, praktycznym rozwiązaniem będzie wybór takiego pokarmu, który zaspokoi potrzeby żywieniowe papug w jak największym stopniu. Oczywiście nawet w takim przypadku być może od czasu do czasu trzeba będzie czymś dietę ptaków uzupełnić, ale będzie to wymagało już tylko minimalnego zaangażowania. Sprowadza się to zatem do wyboru maksymalnie specjalistycznej karmy – w idealnym scenariuszu dobranej co do gatunku, ale wybierając z ofert dobrych producentów, może wystarczyć karma opracowana z myślą o ptakach konkretnej wielkości i z konkretnego regionu, bo zwykle tutaj wymagania będą podobne.

Dlaczego warto kupować w dobrym sklepie zoologicznym?

Trzy powyższe porady są bardzo istotne, ale nadal nie rozwiązują problemu słabych karm na rynku. Żeby mieć pewność, że każdy wybór będzie przynajmniej w miarę dobry, warto zakupy robić w specjalistycznym sklepie. Nie tylko można tam zwykle liczyć na solidne wsparcie merytoryczne, ale przede wszystkim nie trafi się tam na słabe karmy kiepskich marek, a więc każdy wybór będzie już całkiem niezły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here