Kilka porad - jak wybrać prześcieradło idealne?

Komfort podczas snu jest niezwykle istotny. W łóżku spędzamy jedną trzecią naszego dnia, więc warto zadbać aby ten czas zapewnił nam oczekiwany wypoczynek. Na naszą wygodę mogą wpływać tu różne czynniki, nie tylko odpowiedni dobór materaca oraz łóżka, ale i dopasowane prześcieradło. Czym się kierować przy wyborze prześcieradła?

Odpowiedni materiał
Prześcieradła mogą być wykonane z różnych materiałów, na przykład bawełny, satyny, frotte lub jersey. Jakie zalety mają poszczególne materiały oraz czym się różnią? Najbardziej popularnym jest bawełna, która jest bardzo wytrzymała oraz łatwa w praniu. Bawełniane prześcieradła posłużą nam wiele oraz możemy je prać w pralce w wysokich temperaturach. Są dosyć przewiewne więc nadają się na upalne noce, ale nie zawsze są miłe w dotyku. Dużo przyjemniejszym rodzajem materiału jest satyna. Jest to nadal rodzaj bawełny, więc pranie prześcieradła nie sprawi nam większych trudności, nadaję się ono również na ciepłe noce. Inny typ to prześcieradła frotte, są miękkie i przyjemne oraz doskonale utrzymują ciepło. W doskonały sposób chłoną wilgoć. Natomiast jersey jest nowoczesnym rozwiązaniem, chętnie wybieranym ze względu na delikatny i miły materiał, oraz bezproblemowe użytkowanie, nie trzeba go prasować. Nie nadaję się jednak na zimowe noce. Przed zakupem warto udać się do sklepu aby dotknąć poszczególnych materiałów, często co dla kogoś innego jest przyjemne, nam może nie wydawać się komfortowe.

Prześcieradła z gumką czy bez? 
Przez ostatnia lata rynek zdobyły prześcieradła z gumką, jednak wciąż znajdują się tradycjonaliści, który wolą zwykłe prześcieradła. Gdy wybieramy prześcieradła z gumką, możemy być pewni, że nie będzie nam się podwijało ani zsuwało, co zdecydowanie wpłynie na nasz komfort podczas snu. Ważne jest tutaj precyzyjne dobranie rozmiaru do naszego materaca, aby mogło idealnie przylegać i zapewnić nam wygodę. Tradycyjne prześcieradła też mogą spełniać swój cel, ale istotne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Warto wybrać prześcieradło dużo większe niż nasze łóżko, aby zostawić sobie dostateczną ilość materiału by podwinąć go pod materac. Zaletą tego prześcieradła jest łatwe prasowanie. Przy wyborze rodzaju prześcieradła musimy też uwzględnić typ naszego łózka, na przykład czy jest to materac, czy rozkładana kanapa. Warto również dobrać kolorystycznie prześcieradło do reszty pościeli oraz do naszej sypialni. Najbardziej praktyczne są jasne kolory, na przykład biały. Dobrze dobrana pościel wpłynie na nasze samopoczucie oraz wystrój naszej sypialni dlatego warto postawić na sprawdzone sklepy jak np. Tendina.pl – sklep z ogromnym wyborem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here