Kolczyki z szafirem – czyli wyjątkowa biżuteria z kamieniami

Kolczyki to niezastąpiony element każdej stylizacji. Wykonywane z kruszców takich jak złoto, czy srebro nadają noszącej je osobie wdzięku i elegancji. Zwłaszcza jeśli w takiej oprawie znajdzie się kamień szlachetny taki jak szafir.

Kolczyki z szafirem – pochodzenie, kolor i wartość kamienia

Szafir wywodzi się z grupy korundów. Oznacza to, że jest najtwardszym po diamencie minerałem występującym w naturze. Jego nazwa wywodzi się z dwóch języków greckiego i arabskiego. W  dosłowny tłumaczeniu jest to po prostu niebieski kamień. Zaznaczyć jednak należy, że spotkać można szafiry w szerokiej gamie odcieni. Jednak to waśnie kolor niebieski uznawany jest za klasyczny wariant tego kamienia. Wartość szafiru ustalana jest na podstawie jego koloru, brylacji, rozmiaru, a także przejrzystości. Największe okazy pochodzą ze Sri Lanki, ale nie posiadają wartości jubilerskiej. Kamienie wydobywa się również na Madagaskarze, w Tanzanii, Australii, Kambodży, USA i Nigerii. Najsłynniejsze okazy wywodzą się z Birmy i Kaszmiru. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w dzisiejszych czasach szafiry są nie tylko naturalnie wydobywane, ale także pozyskiwane syntetycznie.

Kolczyki z szafirem i ich symbolika

Szafir to kamień, któremu już w czasach Persów przypisywano właściwości. Miał on wówczas oznaczać wieczną młodość i nieśmiertelność. Z kolei papież Innocenty II w XIII wieku nakazał noszenie pierścieni z tym kamieniem swoim biskupom. Miał on chronić ich przed złymi siłami. Inny papież, Grzegorz XV ogłosił, że szafir jest kamieniem kardynałów. Obecnie przypisuje się mu moce uzdrowicielskie. Co więcej ma on usposabiać czystość, miłość, prawdę, a także spójność i czystość sumienia.

Złote kolczyki z szafirem

Niezależnie od mocy, które są przypisywane szafirowi można stwierdzić, że jest to kamień bardzo pożądany w jubilerstwie. W produkcji biżuterii bardzo często łączony jest ze złotem. Takie połączenie jest naprawdę spektakularne. Co bardzo ważne inwestycja w taki rodzaj biżuterii jest ponadczasowa. Właśnie dlatego tak cenna jest biżuteria przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wówczas zyskuje ona nie tylko na wartości jubilerskiej, ale również sentymentalnej. Złote kolczyki z szafirem będą stanowiły główny punkt każdej stylizacji. Taka przyciągająca uwagę biżuteria bardzo dobrze sprawdzi się w zestawieniu z gładkimi, jednokolorowymi materiałami. Wówczas uwidacznia się jej piękno. Co więcej w takim zestawieniu każda kobieta powinna poczuć się naprawdę wyjątkowo. Złote kolczyki z szafirem dodadzą jej blaski, wdzięki i elegancji.

Kolczyki z szafirem w otoczeniu srebra

Srebro to jeden z piękniejszych i najczęściej wybieranych przez kobiety kruszców. Z całą pewnością można stwierdzić, że jego połączenie z szafirem będzie ponadczasowe, co można zobaczyć na https://esclusiva.pl/kolczyki-z-szafirem. Warto tu wspomnieć, że najsłynniejszym połączeniem tego metalu z kamieniem jest pierścionek zaręczynowy, który otrzymała księżna Kate Middleton. Srebrne kolczyki z szafirem tak jak te złote będą bardzo dobrym uzupełnieniem eleganckiej stylizacji. Tutaj również powinny one stanowić najmocniejszy punkt kreacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here