Dzisiaj na temat kawałka materiału przeznaczonego do owinięcia wokół szyi – kominy męskie, bo o nich mowa są krótko mówiąc alternatywą dla klasycznych szalików. Co ciekawe, nie są jeszcze aż tak popularne – co gorsza, wielu uważa, że noszenie komina jest dla mężczyzny w jakiś sposób zniewieściałe. Celem tego artykułu jest stawienie czoła tym problemom.

Dlaczego komin męski a nie szalik?

Noszenie komina nie jest trudne w przeciwieństwie do szalika. Aby funkcjonalnie i modnie nosić szal należy znać kilka zasad. Z kominami nie ma takiego problemu – wystarczy założyć na głowę i gotowe. Choć warto podkreślić, iż kominy męskie są pochodną szalików i ich noszenie przez mężczyzn zostało spopularyzowane przez lotników w obu wojnach światowych, którzy używali tego kawałka w dwóch celach:

  • aby było im ciepło
  • aby zapobiec otarciom

Zatem szaliki czy kominy w żaden sposób nie są zniewieściałe – a tak naprawdę są bardzo męskie. Od wielu lat są podstawą w męskich garderobach, a wojskowi na świecie używają ich jako insygniów rangi i wyznacznik jednostek. Każdy mądry mężczyzna potrafi docenić ich znaczenie w niekorzystnych warunkach pogodowych. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia najbardziej znanych na świecie lotników wojskowych lub żołnierzy – by ujrzeć całe mnóstwo szalików, choć trzeba przyznać, iż de facto kominy męskie są wygodniejsze.

Dlaczego warto nosić komin?

Funkcja – po prostu, komin męski wykonuje świetną robotę chroniąc ludzką szyję. Gruby wełniany komin może ocieplić szyję w zimny poranek w grudniu, a lekki i lniany może chronić szyję przed słońcem i piaskiem podczas wakacji na Saharze.

Design – kominy męskie mogą dodać silny element do stylu, zwłaszcza gdy wprowadzają kolor do ogólnie nijakiego stroju. Dopóki nie ma to wpływu na funkcjonalność, niewielu będzie kwestionować obecność nawet jaskrawego komina męskiego, który rozjaśni czarny płaszcz zimową porą. Jest jednak dobra zasada, aby utrzymać resztę stroju w prostocie, tak aby nie konkurować z kominem o uwagę – jeśli jest mocno wzorzysty bądź naprawdę jaskrawy.

Jak wybrać odpowiedni komin?

Istnieje wiele sposobów na to, by znaleźć taki komin męski, który odpowiada Twoim potrzebom. W tym miejscu kilka czynników, na jakie warto zwrócić szczególną uwagę.

  • Szerokość komina
  • Materiał

Kominy męskie są zwykle wykonane z wełny, kaszmiru, angory, bawełny, lnu, jedwabiu, materiałów syntetycznych lub ich kombinacji. Splot jest bardzo ważny, ponieważ obszerne kominy wykonane z gęstej przędzy wymagają prostych węzłów i nie są tak praktyczne.

W przypadku kominów zimowych – nie można pomylić z wełną lub kaszmirem. Jeśli szukasz stylowego dodatku na cieplejsze dni – kominy męskie z lżejszej bawełny są świetne, podobnie jak niektóre syntetyki zaprojektowane specjalnie do tego celu.

Ale uwaga – większość kominów nie jest stworzona dla mężczyzn – mężczyźni mimo wszystko są jeszcze bardzo małą częścią rynku i dlatego czasem mogą znaleźć komin na stojaku w dziale męskim, który jest wątpliwie męski. A jeśli nie jesteś Stevenem Tylerem, powinieneś trzymać się z dala od typowo kobiecych wzorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here