Krawaty mniej formalne

0
1624

W ubiegłym wieku krawat był podstawą eleganckiej stylizacji mężczyzny i kwintesencją dobrych manier. Później nieco spadł z piedestału i zaczął się kojarzyć ze sztywną ceremonialnością. Krawaty w dużej mierze zostały wyparte także przez muchy, które są nieco bardziej komfortowe w zakładaniu. Na szczęście wracają do łask i współcześni mężczyźni coraz częściej skłaniają się do tego, by stanowiły podkreślenie ich eleganckiego looku, szczególnie jeśli posiadają one mniej formalny wygląd, jak w przypadku krawatów knit.

Krawat knit – elastyczna elegancja

Elegancja kojarzy się z niewygodą? Nie w przypadku krawatów typu knit, które wykonane są z dzianiny, przez co są niesamowicie rozciągliwe i komfortowe w noszeniu. Ich historia sięga już lat 20. XX wieku, jednak modę na nie rozpowszechnił bohater serii przygód agenta 007, James Bond, grany przez Seana Connerego, w latach 60. ubiegłego wieku. Krawaty knit były swego rodzaju buntem przeciwko sztywnym materiałom i stanowiły sportową wersję krawata, noszonego m.in. przez członków grupy The Beatles czy aktora Jamesa Deana, będącego ikoną amerykańskiego casualu. Obecnie noszone są przez osoby swoim stylem nawiązujące do lat 60. i 70., w tym w dużej mierze przez aktorów Ryana Goslinga czy Benedicta Cumberbatcha.  

Knit – w jakiej stylizacji

Kiedy zatem najlepiej jest go nosić? W sytuacji, gdy niewymagany jest w pełni nienaganny i elegancki wygląd. Knit jest dzierganym krawatem o grubszym materiale, z odciętą końcówką. Stanowi zatem mniej formalną wersję krawata, jednak nadal pozostaje on w konwencji codziennej elegancji. Będzie doskonałym dodatkiem w stylizacjach casualowych, a także stylizowanych na wcześniejsze lata. Krawaty te można nosić do pracy, na imprezę czy luźne spotkanie towarzyskie, a dzięki temu, że są one nadal mało popularne, mogą stanowić swego rodzaju oryginalny dodatek i ciekawostkę. Są to zatem wszelkiego rodzaju urodziny lub imieniny najbliższych, nieformalne spotkania ze znajomymi z pracy, czy też coniedzielny obiad u rodziców, na którym nie trzeba pojawiać się w smokingu. Przegląd wszelkiego rodzaju krawatów knit można zobaczyć m.in. na stronie sklepu internetowego Elegancki Pan, gdzie mnogość wzorów i kolorów asortymentu sprawia, że każdy mężczyzna będzie mógł dobrać swój idealny, nieformalny krawat.  

Krawaty knit – kiedy stają się absolutnym faux pas

Nie wybieraj jednak tego typu krawatu, gdy całą Twoją stylizację stanowi elegancki, dopasowany garnitur lub biała koszula z długim rękawem, a okazja jest uroczysta i wymaga powagi. Są to wszelkiego rodzaju uroczystości kościelne, śluby, chrzciny, komunie, ale także spotkania biznesowe i publiczne wystąpienia. Krawat knit ma za zadanie złagodzić nieco poważny look, a nie go podkreślać, więc nie będzie mile widziany podczas wizyty, na której chcemy okazać drugiej osobie szacunek i uznanie. Jest to jednak doskonała opcja dla osób, które absolutnie nie mogą przekonać się do standardowych krawatów, a szczególnie skomplikowanego sposobu ich wiązania. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here