kredka do oczu

Kosmetyki niezbędne do wykonania makijażu codziennego jak i wieczorowego z pewnością ma każda kobieta. Ale czy na pewno jest w tym podstawa do zrobienia prawidłowego makijażu?

Podstawową zasadą w dobrym, eleganckim makijażu jest mieć na twarzy niż więcej, zawsze się można domalować np. podkreślając oko kredką do oczu. Drugą ważną zasadą jest by skóra była wypielęgnowana i wypoczęta. Warto też zastanowić się co jest nam potrzebne, jakie mamy niedoskonałości, co chcemy ukryć by wiedzieć co będzie naszą podstawową bazą kosmetyków do makijażu.

Podkład

kredka do oczuW skład podstawowego zestawu winien wejść pokład lub krem tonujący. Krem tonujący to świetne rozwiązanie dla osób, które albo nie mają jeszcze doświadczenia z używaniem podkładu albo jeszcze boją się efektu maski. Krem świetnie wyrówna koloryt skóry, gdyż jest lekki i idealnie stapia się z naturalnym kolorem skóry. Dla osób, które muszą więcej ukryć zdecydowanie bardziej powinny użyć podkładu, po którym skóra będzie wyglądać świeżo i naturalnie. Przy nakładaniu pamiętać, że lepiej mniej niż więcej, by nie mieć efektu maski.

Dla dużych niedoskonałości skóry dobrze jest jeszcze użyć korektora, ponieważ zniweluje punktowo niedostatki.

Puder

Puder jest konieczny do wykończenia makijażu, by cerze zapewnić świeży wygląd i makijażowi trwałość. W formie sypkiej sprawdzi się w ciągu dnia, gdy trzeba poprawić makijaż, a w formie sprasowanej w domu gdy możemy go dokładnie położyć.

Kredka do oczu

Kredka do oczu świetnie się przyda do obrysowania dolnej linii rzęs lub optycznego zagęszczenia rzęs. Gdy to są Twoje początki z kredką do oczu to lepiej jest wybrać kredkę szarą lub brązową. Czarna, szara czy brązowa kredka do oczu powiększy i uwydatni oczy. Cielista lub biała kredka do oczu dobrze się sprawdzi, by rozświetlić spojrzenie lub zredukować zmęczenie oczu.

Tusz

Tusz do rzęs powinien jest niezbędny niezależnie od tego jak bardzo jest ktoś zaawansowany w tworzeniu makijażu. Nawet jeśli masz bardzo mało czasu i jeszcze bardziej się spieszysz to pomalowanie rzęs maskarą nada oku zupełnie spojrzenia. Makijaż be pomalowania rzęs jest po prostu nieskończony. Szczoteczką nakładaj tusz od nasady rzęs w górę i koniecznie powtórz tę czynność 2 – 3 razy.

Proszę pamiętać, że nadmiar w makijażu wygląda dość ordynarnie, tak jak źle dobrany podkład czy roztarty niedokładnie korektor i róż. Jeśli wiesz, że masz mało czasu po prostu zadbaj o twarz, by wyglądała promieniście i świeżo. Makijaż oczu czy ust zawsze można uzupełnić w razie potrzeby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here