Wraz z nastaniem pierwszych ciepłych dni na naszych twarzach pojawia się radość. W końcu nastały, w końcu jest lato, w końcu możemy założyć coś lżejszego. Niestety radość nie trwa zazwyczaj dłużej, niż do pierwszego dnia, w którym pojawić musimy się w biurze. Jeśli jest ono klimatyzowane, to przysłowiowe „pół biedy”. Jednak nawet wtedy w biurowym dress-code czeka nas przeprawa przez całe miasto. W często już nieklimatyzowanych autobusach, czy tramwajach.

To stawia nas w lekkim impasie. Z jednej strony chcemy przecież prezentować się nienagannie w pracy, z drugiej ubrania, które chcielibyśmy założyć do niej — gdy temperatura przekracza 25 kresek — zdecydowanie nie wchodzą w zakres tych eleganckich.

Co zakładać do biura latem? Jak wyglądać elegancko i jednocześnie czuć się komfortowo mimo wysokich temperatur?

Jak komponować letni strój?

Nasz artykuł adresujemy zarówno do pań, jak i panów. Zasady, które zostaną tutaj przedstawione, są uniwersalne i sprawdzą się w doborze kobiecej i męskiej garderoby letniej.

Pierwsza reguła, jaka powinna nam przyświecać, gdy wybieramy letnie ubrania, to zwrócenie uwagi na materiał. Zaleca się, aby był on lekki, przewiewny i miły w dotyku. Te cechy surowca, z którego będą wykonane nasze ubrania, szczególnie docenimy w gorące dni, gdy z utęsknieniem wypatrywać będziemy, choćby odrobiny cienia.

Na upalane dni szczególnie poleca się tkaniny naturalne, które zagwarantują nam odpowiednią cyrkulację powietrza i nie będą powodować dodatkowego pocenia. Rozglądajmy się zatem za ubraniami, które są wytworzone z bawełny, jedwabiu, a także lnu — który jest szczególnie polecany na upalne dni.

Po drugie, to co warto mieć na uwadze, to odpowiedni dobór koloru. Jasne odcienie będą odbijać promienie słoneczne, przez co ostatecznie będzie nam, nieco chłodniej. Wybór ciemnych barw może okazać się tutaj nie do końca trafiony, gdyż jak wiadomo, będą one nie tylko przyciągać, ale również pochłaniać światło słoneczne. Co w efekcie spowoduje, że będzie nam jeszcze goręcej.

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że nawet zabarwione na ciemno naturalne tkaniny, będą zdecydowanie lepsze dla naszego samopoczucia — i bardziej eleganckie do biura — niż w przypadku sztucznych i jasnych materiałów.

Jak ubierać się do biura?

aq2Każde biuro wyróżnia się specyficznym dress-code. Nie w każdym będziemy mogli pozwolić sobie na założenie krótkich spodni przed kolano. Nie zawsze odpowiednia będzie również mniej elegancka koszulka polo, czy T-shirt. Banki, instytucje ubezpieczeniowe i inne oficjalne przedsiębiorstwa z reguły nie dają nam zbyt dużych możliwości doboru stroju, nawet gdy za oknami leje się żar z nieba. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest po prostu zaopatrzenie się w strój na zmianę. Gdy dojdziemy do pracy w klimatyzowanym biurze, możemy wskoczyć w garnitur, a po zakończeniu dnia pracy z powrotem w krótkie spodenki męskie.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja, gdy pracujemy w biurach, w których nie mamy bezpośredniego kontaktu z klientem. Tutaj szefostwo z reguły pozwala swoim pracownikom na nieco większą dowolność. Nawet kadra kierownicza wyskakuje w tych dniach z oficjalnych garniturów i zamienia je na bardziej swobodne spodenki jeansowe męskie i koszulki polo.

Najbardziej komfortowo przedstawia się tutaj sytuacja pracowników, którzy nie tylko nie mają kontaktu bezpośredniego z klientem, ale i w ich biurach nie ma ściśle określonego, oficjalnego dress-code. Tutaj możemy sobie pozwolić na większą swobodę. Jednak pamiętajmy o tym, aby nie była ona dla nas pretekstem do pojawienia się w biurze w stroju iście „plażowym”.

Co możemy założyć do biura?

Na letnie dni, które przyjdzie nam spędzić w biurze, warto wyposażyć się w kilka modeli, które pozwolą nam komfortowo przetrwać upały. Gdy możemy sobie pozwolić na niezałożenie długich spodni, świetnie sprawdzą się bermudy męskie lub spodenki jeansowe męskie. Naturalne materiały, z których są one wykonane, będą gwarantować nam odpowiednią cyrkulację powietrza i komfort, a neutralne barwy sprawią, że nie będziemy borykać się ze zbyt dużym problem w kwestii ich dopasowania.

Bermudy męskie i spodenki jeansowe męskie świetnie będą wyglądać z tradycyjnymi T-shirtami, czy też koszulkami typu polo. Bermudy męskie i inne krótkie spodenki męskie warto dobrać do stylowych męskich klapek, czy mokasynów — dzięki czemu uzyskamy oryginalny, nowoczesny i modny wygląd.

Jeśli zależy Ci na nieco bardziej eleganckim wyglądzie, krótkie spodenki męskie, możesz ubrać w parze z bawełnianą lub lnianą koszulą z podwijanymi rękawami. Efekt WOW gwarantowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here