Współczesne kobiety bardzo dbają o swój wygląd. Atrakcyjna aparycja wzmacnia pewność siebie i sprawia, że czujemy się szczęśliwsi. Coraz częściej sięgamy więc po osiągnięcia medycyny estetycznej i kosmetologii by pozbyć się niedoskonałości skóry czy zniwelować działanie upływającego czasu. Ulubieńcem wielu osób stał się kwas hialuronowy. Jak działa i ile czasu utrzymują się efekty jego zastosowania? Te i inne zagadnienia wyjaśniamy w poniższym tekście.

Jak działa kwas hialuronowy?

Niewiele osób wie, że kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie i jest odpowiedzialny m.in. za budowanie naczyń krwionośnych czy tworzenie tkanki szklistej w oku. W medycynie naturalnej i kosmetologii nazywany jest „eliksirem miłości”. Doskonale sprawdza się jako wypełniacz zmarszczek czy substancja powiększająca, np. usta. Jako produkt anti-aging jest coraz częściej wykorzystywany w ginekologii estetycznej. Jest także stosowany w leczeniu nowotworów czy w ortopedii.

Kiedy widać efekty zastosowania kwasu hialuronowego?

Efekty zastosowania kwasu hialuronowego widać zaraz po zabiegu. Pełny efekt będzie widoczny po 2-3 dniach od zabiegu, kiedy zejdzie opuchlizna i znikną ewentualne zasinienia.

Jak długo utrzymuje się kwas hialuronowy?

Jak już wspomnieliśmy, kwas hialuronowy występuje w ludzkim organizmie. Ciało ma więc zdolność do jego rozkładu. Stąd też działanie kwasu nie jest trwałe. W zależności od zastosowanego preparatu, kwas utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Jeżeli chcemy utrzymać efekty, musimy regularnie odwiedzać gabinet medycyny estetycznej.

A jeśli coś nie wyszło?

Może się okazać, że zabieg nie przebiegł tak, jak się tego spodziewaliśmy, a efekty dalekie są od oczekiwań. Czy wówczas skazani jesteśmy na oszpecenie? Nic bardziej mylnego! Możemy zastosować środek rozbijający kwas hialuronowy. Hialuronidaza znacznie przyspiesza wchłaniania kwasu do organizmu i niweluje skutki nieudanych zabiegów upiększających. Już po kilku dniach można zauważyć, że nierówności czy nadmiar kwasu zostały wchłonięte.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here