Ławostół do małego salonu

0
2584

Lubisz przyjmować gości? To wspaniale. Myślisz, że w Twoim mieszkaniu nie ma na to wystarczająco przestrzeni? Wyprowadzimy Cię z tego błędu. Nawet najmniejsze przestrzenie mieszkalne można zorganizować tak, że będzie służyła nam w najrozmaitszych sytuacjach. Meblując mały salon może chcesz kupić mały stolik na kawę? My proponujemy nieco bardziej elastyczne rozwiązanie. Co prawda stolik sprawdzi się w wypadku samodzielnego używania, jednak nie jest w stanie służyć większej ilości gości i domowników na raz. Z kolei na większy stół nie zawsze możemy sobie pozwolić, przynajmniej na stałe. Designerzy wyszli naprzeciw tego typu problemom. Idealnym meblami do zadań specjalną są ławostoły.

Ławostół do salonu? A dlaczego nie większy stolik

Salon to przestrzeń, w której nie zawsze przebywamy sami lub w gronie naszych domowników. To pierwsze miejsce, do którego zapraszamy naszych gości. Chcemy, żeby czuli się tam swobodnie. Jednak są takie przestrzenie dzienne, w których co prawda zmieściłby się średniej wielkości stół. Jednak na co dzień nastręczałby on nieco problemów, chociażby w swobodnym poruszaniu się po pokoju. Z kolei mały stolik zwyczajnie mija się z celem, chyba, że zupełnie nie przyjmujemy gości. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest rozkładany i podnoszony ławostół. W chwili kiedy przestaniesz z niego korzystać w większym gronie, nie będzie ci zawadzał. Zwyczajnie go poskładasz i obniżysz. Znowu, kiedy odwiedzą Cię goście, lub nabierzesz ochotę na przykład na wieczór z grami planszowymi – wystarczy kilka chwil, abyś miał do dyspozycji obszerny blat.

Dlaczego ławostół?

Czym ławostół różni się od zwykłej ławy lub stołu? Po pierwsze możemy modyfikować jego wysokość poprzez podnoszenie lub obniżanie blatu. Po drugie posiada rozkładany blat, przy którym może usiąść więcej gości. Przez większość czasu będziesz z niego korzystać w złożonej formie – jako stolika, na którym postawisz kawę lub przekąski. Rozłożysz go i podniesiesz, kiedy odwiedzą cię gości. Zresztą nie tylko wtedy sprawdzają się dodatkowe funkcje ławostołu. To idealny mebel przy którym wykonasz wymagające większej przestrzeni projekty

Wybierz taki, który spełni swoje zadania

Jak wybrać dobry ławostół? Nie tylko styl, w jakim urządzasz swoją przestrzeń jest ważna. Oczywiście jest w czym wybierać i na pewno znajdziesz projekt, który będzie pasował do Twojego salonu: nie tylko klasyczne ale i takie, które lepiej się sprawdzą w bardziej nowoczesnych przestrzeniach. Po pierwsze jego modyfikacja nie powinna nastręczać większych problemów. Podnoszenie musi zachodzić płynnie, a powiększanie blatu nie może wymagać dużej kondycji fizycznej. Postarajmy się znaleźć taki, który łatwo można konserwować. Najlepiej taki, który wystarczy przetrzeć zwilżoną ścierką z odrobiną detergentu lub nawet bez. Powinien być odporny na różnice temperatur i wilgoć. Pamiętaj, że nie mówimy o biurku przy którym będziesz pracować, ale meblu, który ma służyć w spontanicznych i stosunkowo nieprzewidywalnych okolicznościach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here