Planując urządzenie swojej łazienki i robiąc kalkulację finansową, że całkiem niemałym kosztem będą wszelkie drobiazgi również te przenośne, ale w większości niezbędne. Niekoniecznie idzie tu o detale baterii lub innych urządzeń, ale o różnego rodzaju półeczki i organizery.

Przecież w łazience aż się roi od wszelkich drobnych rzeczy, choćby kosmetyków i przyborów toaletowych. Co ciekawe część z tych drobnych przedmiotów zwiększa poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli idzie o dzieci. Toteż w kalkulacji należy również to przewidzieć. Z braku gotówki część drobiazgów możemy dokupywać stopniowo.

Co najlepiej wybrać?

Warto się jest jednocześnie zastanowić nad wyborem w kontekście materiału, z którego wykonywane są owe łazienkowe dodatki – na pewno bardziej trwałe, estetyczne i bardziej higieniczne będą rzeczy metalowe, szklane, ceramiczne lub kamienne. Wszelki plastik w łazience w dłuższym okresie się nie sprawdza.

Zakup drobiazgów łazienkowych również należy planować pod względem ekonomicznego zagospodarowania przestrzeni, przede wszystkim jeśli nasza łazienka znajduje się w pomieszczeniu niedużym, z zewnętrznym stelażem podtynkowym do wc.

Tu można polecić wszelkie półeczki wielopoziomowe z metalu, choćby z cynkowanej stali. Doskonale takie się sprawdzają w kabinach prysznicowych. Cena podobnej półki trójpoziomowej już w granicach 150 złotych.

Nad wanną sprawdzi się nam metalowy sześcienny kosz prysznicowy, chociaż również niezbędna może się okazać umocowana nad tym urządzeniem dwupoziomowa półka narożna. Półki narożne możemy mocować również w innych częściach łazienki.

Jeśli idzie o design to wybór takich drobiazgów jest przeogromny – w zależności od naszego gustu. Mogą to być również półki metalowe z elementami szklanymi lub drewnianymi.

Również toporny kaloryfer możemy zamienić w estetyczny ścienny drobiazg, który będzie emitował nie mniej ciepła niż jego poprzednik. Dodatkowo taki grzejnik może pełnić  funkcję wieszaka na ręczniki lub bieliznę.

Uchwyty i panele

Nieodłącznymi elementami wyposażenia łazienki są różne uchwyty, choćby ten nad wanną. Kiedy natomiast z łazienki korzysta osoba niepełnosprawna lub małe dzieci to uchwytów będzie więcej. Przy okazji pamiętajmy o matach antypoślizgowych.

Coraz częściej w łazienkach wykorzystywane są wszelkiego rodzaju pojedyncze panele, nawet ozdobne. Mogą one miedzy innymi służyć do przesłonięcia grzejnika. Zasłonięcia kinkietów celu rozproszenia światła, bądź do zasłonięcia nieestetycznego wentylatora.

To wszystko można już bez trudu kupić w sklepach specjalistycznych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here