Liczba 69

Co oznacza liczba 69?
Liczba ta posiada wiele znaczeń w obyczajach, kulturze, numerologii a także w nauce. Liczba ta jest przede wszystkim symbolem ruchu młodzieżowego założonego w roku 1969 w Londynie. Członkowie ruchu uznają liczbę 69 za swój symbol oraz znak rozpoznawczy. Byli to chłopcy z dzielnic robotniczych, lubiący dobrze się bawić, wyznawać proste i stare wartości oraz czasami spowodować jakąś bijatykę.
Dzisiejszy skini są jednak zaprzeczeniem ich założycieli, na chwilę obecną mamy wiele różnych odmian Subkultur Skinhead.
W numerologii liczba ta oznacza żegnanie się z kimś lub czymś, jednak niekoniecznie jest pożegnanie prowadzące do złego zakończenia.
Symbolika tej liczby oznacza przyciągania się przeciwieństw oraz wzajemnego uzupełniania się.
Oczywiście najbardziej popularną definicją liczby 69, jest pozycja seksualna opisana w Kamasutrze jako przykład seksu oralnego, w którym przyjmujemy na siebie obowiązek pieszczenia partnera, podczas uzyskiwania jednoczesnej przyjemności z jego strony.
Kamasutra określa tą pozycję słowem auparisztaka i posiada ona kilka wariantów:
– pozycja 69 boczna
– pozycja 69 na stojąco
– pozycja 69 na leżąco
– pozycja 69 klęcząca
– pozycja 69 leżąca odwrócona.
W nauce liczba jest określeniem obiektu na niebie Messier 69, planetoidy 69 Hesperia, liczby atomowej tulu oraz występuje jako nazwa galaktyki NGC 69.
Liczba 69, jest także liczbą naturalną następującą po liczbie 68 a poprzedzająca liczbę 70.
Jeśli chodzi o horoskopy liczba 69 kojarzy się z zodiakalnym symbolem raka.

http://www.wpudrze.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚwiadoma ochrona środowiska
Następny artykułUłamki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here