Łysienie - wstydliwy problem

Łysienie jest problemem wielu mężczyzn. Coraz częściej jest to również problem kobiet. Jakie są przyczyny łysienia i jak z tym walczyć?

Przyczyny łysienia

Przyczyn łysienia jest co najmniej kilka i każda z nich wymaga innego rodzaju leczenia. Jednym z najczęściej spotykanych typów łysienia jest łysienia androgenowe męskie. Jest to stopniowe wypadanie włosów zaczynające się od skroni. Na początku, na czubku głowy pojawiają się zakola, które z upływem czasu pogłębiają się. Ostatecznie na głowie zostaje wąski pas włosów z tyłu i po bokach.

Leczenie łysienia Warszawa typu androgenowego męskiego polega na podaniu substancji hamujących wzmożoną aktywność enzymu 5 α – reduktozy, który odpowiada za przekształcenie testosteronu do dihydrotestosteronu.

Kolejnym, coraz częściej spotykanym typem łysienia, jest łysienie androgenowe typu żeńskiego. Objawem jest wypadanie włosów w okolicy ciemieniowej oraz czołowej. W linii czoła i skroni pozostaje około 2 – centymetrowy pas włosów.

Ponadto wyróżniamy łysienie plackowate, które polega na tworzeniu się rozległych plackowatych miejsc, gdzie są przerzedzone włosy, które z czasem zanikają. Wyróżniamy również łysienie menopauzalne oraz poporodowe.

Jak wygląda leczenie?

Każdy rodzaj łysienia ma inne przyczyny. Klinika włosa Warszawa rozpoczyna leczenie od ustalenia z jakiego powodu włosy wypadają. Na podstawie wywiadu, badań krwi rozpoczyna się terapia.

Czasami wystarczy zmiana diety. Często jednak trzeba rozpocząć leczenie, które oparte jest na przyjmowaniu leków hormonalnych. Dodatkowym leczeniem jest stosowanie zabiegów wspomagających, takich jak mezoterapia czy laseroterapia.

Kolejnym sposobem leczenia łysienia jest przeszczep włosów lub wszczepienie implantów. Przeszczep włosów Warszawa jest metodą bardziej inwazyjną, ale przynosi konkretne skutki , których efekt można zobaczyć w krótkim czasie. Leczenie łysienia Warszawa dzięki przeszczepowi włosów pozwoli na ukrycie miejsc, z których włosy wypadły. Polega ona na przeszczepie włosów pacjenta, z tych miejsc, w których włosy są, na miejsca z których wypadły.

Leczenie łysienia Warszawa to sposób na ukrycie bardzo wstydliwego problemu, który dla wielu panów i coraz większej ilości pań jest poważnym powodem do zmartwień. Przeszczep włosów warszawa nie powoduje odrostu włosów, ale zakrywa problem i pozwala odzyskać pewność siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here