Make up-no make up: jak dobrać pomadkę w kolorze nude?

Nude – to słowo już od dłuższego czasu nie schodzi ust osób, które interesują się modą. Naturalny makijaż i wygląd znajduje coraz więcej zwolenniczek. Jednym z najważniejszych produktów w ich kosmetyczkach jest pomadka nude, bardzo często z kolekcji Maybelline Color Sensational Matte.

Make up-no make up to makijaż w kolorze nude. Jest on bardzo naturalny, czasem nawet do tego stopnia, że wyglądamy tak, jakbyśmy nie były wcale umalowane. Ten minimalistyczny wizaż powinien być kompatybilny z karnacją i kolorystyką twarzy.  Pozwala on na uzyskanie wyrazistego spojrzenia, rozświetla cerę i sprawia, że zyskuje ona dodatkowy blask. Jednak pierwsze skrzypce w tym wszystkim odgrywa pomadka we wspomnianym już kolorze nude – to odcień, który cały czas wpisuje się w makijażowe trendy. Zatem jej wybór powinien być bardzo przemyślaną decyzją. Słusznym krokiem będzie bez cienia wątpliwości szminka z serii Maybelline Color Sensational Matte. Dlaczego?

Matowa pomadka nude z kolekcji Maybelline Color Sensational Matte delikatnie nawilża oraz podkreśla usta. A ponieważ jej konsystencja jest kremowa, świetny rezultat można osiągnąć już wraz z jednym pociągnięciem szminki (pokrycie jest bardzo dobre, kolor ust nie prześwituje). To kosmetyk trwały („zjadamy” go dopiero po kilku godzinach). Przy czym nie musimy obawiać się, że wysuszy usta i pojawi się na nich „skorupa”. Maybelline Color Sensational Matte dostajemy w ładnym, eleganckim, srebrnym opakowaniu. Zaś sam mechanizm produktu, dzięki porządnemu zatrzaskowi, działa bez zarzutu. Panie chwalą tę pomadkę również za to, że łatwo się ją zmywa – wystarczy niewielka ilość płynu micelarnego. Inne zalety Maybelline Color Sensational Matte to delikatny zapach, niesklejanie się ust. Nie pojawia się tu także problem nieatrakcyjnego wizualnie zbierania się resztek we wszystkich możliwych załamaniach ust. Kolor nude w połączeniu z serią  Maybelline Color Sensational Matte jest odpowiedni na każdą okazję, porę dnia. Będzie też dobrze współgrał z większością stylizacji. I tu mała podpowiedź: dla uzyskania jeszcze lepszych rezultatów można obrysować usta konturówką z gamy Color Sensational i dopiero po tym nałożyć szminkę.

Ogólnie, jeżeli myślimy o pomadce, której barwa to nude, pamiętajmy, że przed jej nałożeniem trzeba zadbać o wygląd ust. Dlaczego jest to konieczne? Szminka tego rodzaju jest mocno pigmentowana. W związku z tym – po pierwsze – sięgnijmy po dobry peeling wygładzający i nawilżający usta.

Warto również mieć świadomość, że pomadki nude mogą mieć wiele różnych odcieni. Najczęściej są to beże, jasne brązy i róże. Nie każdemu jednak dana barwa w równym stopniu pasuje. Dla przykładu: jeżeli jesteśmy posiadaczkami jasnej cery, postawmy na kolory wpadające w róż. Zaś ciemna karnacja polubi się pomadką nude w kolorze brązowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here