Czym jest makijaż?

Makijaż jest dla wielu kobiet drugą skórą. Nieskazitelna cera, idealnie zaznaczone kości policzkowe, uwydatnione usta i podkreślone oczy to efekt, do którego dąży większość z nas. Jednak to wszystko nie jest takie proste. Wiele kobiet nie potrafi się malować, przez co zamiast przewidywanych rezultatów, otrzymują niechciany efekt maski.

Makijaż krok po kroku

Zasada jest jedna makijaż, aby mógł zdobić kobietę, musi być dobrany do typu urody, charakteru danej osoby oraz do pory dnia i okoliczności.

Krokiem pierwszym jest odpowiednie przygotowanie skóry. Musi być ona odpowiednio nawilżona, dodatkowo przed wykonaniem makijażu możemy zrobić delikatny peeling, żeby pozbyć się martwego naskórka, a dopiero po peelingu nałożyć krem.

Makijaż należy zacząć od korektora, który należy nałożyć na niedoskonałości, jeżeli je posiadamy oraz pod oczy, jeśli chcemy zatuszować cienie pod oczami i rozświetlić tą strefę.

Po korektorze, przyszedł czas na podkład. Zaaplikować go możemy opuszkami palców. Ważne jest, żeby był dobrany do potrzeb skóry. Powinien być dokładnie w odcieniu skóry lub o ton jaśniejszy, ale tylko wtedy gdy korzystamy z kosmetyków brązujących.

Aby utrwalić podkład i nie zmienić jego koloru, należy omieść twarz sypkim pudrem transparentnym rozświetlającym w przypadku skóry suchej, lub matującym w przypadku skóry mieszanej i tłustej.

Makijaż - co kryje za sobą to określenie?

Gdy koloryt naszej skóry już jest wyrównany, możemy przejść do kolejnych czynności.

Kolejny etap to makijaż oczu. Na powieki należy nałożyć cień bazowy. Powinien być matowy, w kolorze beżu. Przed położeniem cienia na powieki, można zastosować bazę pod cienie, która przedłuży trwałość cieni, ale nie jest obowiązkowa.
Cień należy rozprowadzić za pomocą pędzelka, na całej powiece ruchomej.
Następnie sięgamy po tusz do rzęs. Najlepszy będzie taki, który pogrubi, wydłuży i podkręci rzęsy jednocześnie. Tą czynność należy wykonywać dokładnie, ale szybko.

Na koniec, musimy zadbać o usta. Pomadkę najlepiej rozprowadzić za pomocą pędzelka. Zaczynamy od krawędzi warg, następnie wypełniamy całe usta. Jeżeli nasze usta są małe, możemy użyć bezbarwnego błyszczyka, aby je optycznie powiększyć.

Przeczytaj też: http://kobiecylajf.pl/id4634,czym-sie-charakteryzuja-perfumy-meskie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here