Makijaż mineralny - co to jest i jak zrobić?

Makijaż mineralny, choć wciąż jest raczej nowością na rynku kosmetycznym, niemal od razu zaskarbił sobie rzeszę oddanych fanek. Popularność kosmetyki mineralne zawdzięczają przede wszystkim naturalnym składnikom, dzięki którym są idealne nie tylko dla cery normalnej, ale i tej wymagającej szczególnej pielęgnacji, wrażliwej oraz ze skłonnościami do podrażnień i alergii.

CO TO JEST MAKIJAŻ MINERALNY?

Pomimo stale rosnącej popularności dla wielu kobiet określenie „makijaż mineralny” wydaje się być nie do końca jasne. Co więc się za nim kryje? Otóż zasadniczą cechą odróżniającą kosmetyki mineralne od zwyczajnych produktów ze sklepowych półek jest ich skład. Chemiczne substancje, sztuczne barwniki, konserwanty i parabeny zostają bowiem zastąpione jedynie przez składniki naturalnego pochodzenia, takie jak tlenki żelaza i tynku, mika, krzemionka, czy też węglany wapnia. Dzięki temu makijaż mineralny nie tylko zapobiega zatykaniu się porów, ale wręcz wspomaga leczenie stanów zapalnych, nie podrażnia i nie powoduje reakcji alergicznych.

KOSMETYKI MINERALNE — JEST W CZYM WYBIERAĆ

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie zadowolonych kobiet, na rynku pojawiło się mnóstwo kosmetyków dostosowanych do ich zróżnicowanych potrzeb i preferencji. Niewątpliwie najważniejszym elementem całego makijażu jest właściwy podkład mineralny, będący bazą do dalszych działań. W zależności od indywidualnych oczekiwań można również zaopatrzyć kosmetyczkę w pełni mineralne cienie do powiek, tusz do rzęs, róż do policzków lub bronzer. Warto podkreślić, że kosmetyki tego typu są także niezwykle wydajne, niektóre podkłady mineralne wystarczają nawet na kilka miesięcy, a co więcej ich data ważności jest niezwykle długa.

JAK WYBRAĆ PODKŁAD MINERALNY?

Podobnie jak w przypadku zwyczajnych produktów najważniejsze to odpowiednio dobrać kosmetyki do rodzaju cery. W przypadku cery suchej niezastąpione będą podkłady mineralne przeznaczone do aplikacji na mokro, dzięki której zapewnią skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Podkład matujący idealnie sprawdzi się przy cerze mieszanej oraz tłustej. Te z pań, które borykają się z uciążliwym trądzikiem, przebarwieniami lub naczynkami powinny z kolei wybrać silnie kryjący podkład mineralny, którego efekty wyglądają niezwykle naturalnie, dzięki czemu w porównaniu do innych kosmetyków uznawany jest za bezkonkurencyjny.

PERFEKCYJNY MAKE-UP NA DŁUŻEJ

W przypadku makijażu tego typu niezwykle istotny jest sposób aplikacji kosmetyków oraz użycie do tego celu specjalnych akcesoriów. Gąbka, którą nakładamy podkłady mineralne, mają nieco twardszą strukturę, umożliwiającą lepsze wmasowanie naturalnych składników, podobnie jak i pędzle, których włosie jest o wiele gęstsze niż normalnie. Należy również pamiętać o właściwym przygotowaniu cery jeszcze przed nałożeniem makijażu, dzięki czemu podkład mineralny będzie mógł zostać równomiernie rozprowadzony po skórze, a tym samym prawidłowo spełniać swoją funkcję. Chcąc z kolei dłużej cieszyć się nieskazitelną cerą, warto utrwalić go specjalną mgiełką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here