Mała wyspa - wiele atrakcji

Każdy marzy o chwili oderwania się od codzienności, o odpoczynku od pracy i obowiązków. Najlepszą formą relaksu, która pozwoli na regenerację sił, jest wyjazd na wakacje. Wczasy można spędzać na rozmaite sposoby, przede wszystkim jednak należy się zastanowić nad tym, czy chcemy spędzać je aktywnie, czy raczej troszkę poleniuchować. Wybierając pobyt za granicą watro jednak poświęcić kilka dni na poznanie miejsca, do którego przyjechaliśmy, oraz na zaznajomienie się z jego kulturą. Nic przecież nie kształci lepiej niż podróże i własne doświadczenia.

Na świecie jest mnóstwo miejsc, które świetnie nadają się zarówno do odpoczynku w promieniach słońca na plaży, a równocześnie swoim klimatem same zachęcają do zwiedzania. Przykładem jest Bali – wycieczki po tej pięknej wyspie są prawdziwą przyjemnością.

Bali leży w Azji Południowo-Wschodniej i jest indonezyjską wyspą. Będąc tam, nie sposób spędzić całego okresu pobytu wylegując się na plaży. Wyspa pełna jest miejsc, które wręcz same zapraszają do siebie turystów. Gorące źródła, malownicze plaże, starożytne ruiny, niezwykłe wodospady, rezerwaty przyrody, pchle targi, oraz tarasy ryżowe – to wszystko czeka na nas na tej małej wyspie.

Stolicą Bali jest Denpasar. Warto go odwiedzić, ponieważ pełno tu świątyń, muzeów i pałaców, jest też tradycyjne targowisko – Pasa Bandug. Innym ciekawym miastem jest Serangan, czyli Wyspa Żółwi, na którą można dostać się łodzią lub piechotą.

Jedną z najbardziej charakterystycznych świątyń na wyspie jest Pura Ulun Danu Bratan. Jest to świątynia hinduska, mieszcząca się na brzegu jeziora, otoczona pięknym ogrodem,. Kolejną interesującą świątynią jest Tirta Empul. Została założona wokół źródła, które uważane jest za święte, przez co jest miejscem codziennych obmywań wielu Hindusów. Jeśli szczęście dopisze, zwiedzając niektóre świątynie, można natknąć się na pokaz tańca balijskiego, który stanowi połączenie tańca, muzyki i teatru.

Inną reprezentatywną częścią tego rejonu są, wcześniej wspomniane, tarasy ryżowe. Można po nich spacerować (mają opisane trasy) i jednocześnie przyglądać się pracy tamtejszych robotników, którzy uprawiają ryż. Pola te, umiejscowione na stromych zboczach gór, tworzą naprawdę niesamowite widoki.

Nie lada atrakcję stanowią też wodospady. Dzieje się tak nie tylko ze względu na ich wielkość i piękno, ale również ze względu na to, że można po prostu pod nie wejść i zażywać kąpieli. W innych wodach, np. w wiosce Amed, można podziwiać kolorowy, podwodny świat, nurkując. Pełno jest też piaszczystych plaż, które są idealnym miejscem do wylegiwania się na słońcu.

Bali, jak widać, jest wyspą pełną atrakcji, spośród których każdy może wybrać coś dla siebie. Nie sposób zobaczyć wszystkiego, dlatego wybierając się tam, warto zastanowić się, co chcemy zobaczyć i jechać z gotowym planem podróży, aby na miejscu nie marnować cennego czasu. Nawet jeśli nie przepadamy za aktywnym spędzaniem wakacji, to pobyt na tej malowniczej wyspie nie powinien zakończyć się bez chociażby jednej wycieczki.

http://www.freehostel.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWycieczki weekendowe
Następny artykułWczasy last minute

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here