palety

Meble z palet stają się coraz bardziej popularne. Są nie tylko przyciągające uwagę i piękne, ale i bardzo tanie i proste do zrobienia. Pasują do praktycznie każdego rodzaju wnętrz, niezależnie czy jest to sypialnia czy balkon. Jak wykonać je samemu i gdzie się sprawdzą. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/meble-z-palet/

Meble z palet jak zrobić samemu?

Meble wykonane z palet są bardzo bardzo proste do zrobienia. Potrzebne są przede wszystkim tytułowe palety, które możecie kupić w skupie już od 5 zł. Po nabyciu ich potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja, zazwyczaj należy odpowiednio je wyszlifować. Zrobicie to przy pomocy papieru ściernego lub specjalnej gąbki. Dla bardziej zaawansowanych  można użyć do tego oczywiście szlifierki.

Gotową i pięknie zeszlifowaną paletę zbijacie w mebel, za pomocą gwoździ lub skrętów. Możecie dodać do niej także kółka, zawiasy, haczyki i tak dalej. Tak przygotowany mebel malujecie na wybrany przez siebie kolor lub zwyczajnie po prostu zabezpieczacie bejcą czy woskiem. Gotowe! Tak przygotowany mebel będzie ciekawą i niebanalną ozdobą dla waszego pomieszczenia. 

Meble z palet do przedpokoju

Z palet możecie wykonać meble, które świetnie sprawdzą się di waszego przedpokoju. Mniejsze palety lub te średniej wielkości mogą być wykorzystane jako na półki. Na takie palety kładąc na górę poduszkę lub gąbkę, macie gotową małą ławeczkę do zakładania butów. Między deseczki w palecie zmieszczą się również wasze buty, więc jest to dodatkowe miejsce do ich przechowywania.

Meble z palet do sypialni

Meble z palet sprawdzą się również doskonale w waszej sypialni. Możecie z nich wykonać np. łóżko. Brzmi to absurdalnie? Sprawdzicie sami. Palety malujecie, układacie obok siebie, zbijacie za pomocą wkrętów lub gwoździ. To jest podstawa waszego łóżka. Teraz na górę kładziecie wygodny materac i gotowe. Eleganckie miejsce do spania jak się patrzy.

Meble z palet na mały balkon lub na ogród

Meble z palet są dodatkowo idealne na balkon lub do ogrodu.Na balkonie czy w ogrodzie możecie stworzyć nie tylko kanapę do posiedzenia ze znajomymi czy rodziną, ale także i stolik na kawę. Całość malujecie na dowolny kolor lub tylko malujecie bejcą albo woskiem i gotowe!

Zobacz też: http://www.rebeliakultury.pl/meble-do-ogrodu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here