Męska stylizacja z paskiem skórzanym

Pasek od zawsze był jednym z najważniejszych elementów męskiej garderoby. Stanowi świetny dodatek do stroju, idealnie podkreśla wybrany styl, a także spełnia praktyczne funkcje jak na przykład podtrzymywanie spodni na odpowiedniej wysokości.

Ostatnimi czasy męskie stylizacje bazują w większości na skórzanych paskach o różnych fakturach czy wzorach. Jakich błędów w takim razie dobrze jest unikać, aby wybrany pasek pasował do całości kompozycji? 

Nieudane połączenia kolorystyczne

Aby stylizacja była kompletna, dobrze jest, aby pasek skórzany dobrany był w odpowiednio pasującym do reszty kolorze. Zakłada się, że powinien być on w odcieniach podobnych do wybranych butów oraz paska zegarka. Stylistyka taka pozwoli na stworzenie spójnego oraz eleganckiego stylu. 

Częstym problemem jest bagatelizowanie tego typu spraw, co powoduje, że dobrane ubranie jest nieodpowiednie i nieestetycznie wyglądające (np. dobranie czarnego paska do brązowych butów). Dobrym zatem rozwiązaniem jest posiadanie pasków skórzanych w kilku opcjach kolorystycznych.

Wyjście formalne czy casualowe? 

Dobierając do całej stylizacji pasek skórzany, warto wziąć pod uwagę fakt, jakiego rodzaju wyjście to jest. Jeśli jest to formalne spotkanie, dobrze by wybrany pasek nie odstawał od całości kompozycji. Warto też postawić tu na pasek skórzany z klamrą klasyczną.

Gdy stylizacja jest bardziej casualowa, na nieformalne spotkanie lub spacer gdzie bardziej można wyrazić własny styl, dobrze sprawdzą się te z większymi klamrami, wzorowane czy choćby grawerowaniem. Ważne jest, aby rozwiązanie wyboru paska było odpowiednio dobrane do okazji.  

Zniszczony pasek nie wygląda estetycznie

Komponując właściwą stylizację, trzeba wziąć pod uwagę także stan posiadającego paska. Zużyty czy przetarty nie będzie wyglądał korzystnie oraz może sprawić, że cała stylizacja będzie miała niedbały wygląd. 

Unikać powinno się przede wszystkim zadrapanych sprzączek, klamerek pozbawionych naturalnego blasku, postrzępionych krawędzi paska czy rozpadającego się lica. Należy wystrzegać się pasków, które klamrę swą zgubiły lub jest ona uszkodzona. Sygnały takie to zazwyczaj znak, że dobrze jest wymienić pasek na nowy, o lepszej jakości niż ten dotychczas używany. Taki, o solidnej skórze będzie bardziej wytrzymały i posłuży na długie lata.

Rozmiar jest ważny! 

Jednym z często popełnianych błędów jest także noszenie pasków skórzanych  w nieodpowiednim rozmiarze. Za długi pasek wygląda zdecydowanie nieestetycznie w każdej stylizacji. Także krótki pasek, którego nie da się umieścić w pierwszej szlufce, nie wygląda dobrze, co często niestety podkreśla wady sylwetki, które powinny być ukryte. Warto pamiętać by za każdym razem przechodził on przez co najmniej dwie szlufki spodni. 

Ogólnie odpowiednio dopasowany pasek sprawi, że cała stylizacja nie tylko wygląda na kompletną i przemyślaną, a także podkreśli sylwetkę właściciela. Dobrze więc przy zakupie wziąć pod uwagę te ogólne zasady oraz dokonać dokładnych pomiarów. Niedopuszczalne jest także, by pasek założony był, gdy  spodnie nie posiadają szlufek lub łączenie go wraz z szelkami. Tego typu rozwiązań zdecydowanie warto unikać.

Właściwie dobrany pasek skórzany do stylizacji nie jest tylko rzeczą funkcjonalną, ale także dodaje całości charakteru, szyku oraz elegancji. Ważne jest by wybór ten, był przemyślany, spójny z całą kompozycją. Dobrze jest, aby wybór pasków też był większy, jak to jest na przykład w ofercie firmy ARUCcE – Producent Pasków SkórzanychBiorąc pod uwagę kilka rad, które zostały wymienione powyżej, można uniknąć wpadki modowej w różnego rodzaju sytuacjach. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here