Na czym polegają badania USG 4D?

0
2222

Nowoczesne urządzenia do ultrasonografii (USG) są w stanie szybko i skutecznie obrazować stan wnętrza organizmu człowieka. Wśród jednych z najnowocześniejszych technologii badań USG znajdują się badania USG 4D. Na czym dokładnie polegają?

Technologia ultrasonografii posiada bardzo szerokie zastosowanie w medycynie. Dzięki badaniom USG można bezboleśnie, szybko i wygodnie zobaczyć kształty oraz wielkość różnych narządów ciała, ale stosowane są one również regularnie u kobiet w ciąży.

To właśnie w ciąży najczęściej wykorzystuje się badania USG 4D z użyciem specjalistycznego sprzętu ultrasonograficznego. Co warto wiedzieć na ich temat?

USG 4D – co to jest?

Badanie USG 4D to badanie USG pozwalające na uzyskanie obrazu trójwymiarowego w czasie rzeczywistym. W związku z tym możliwe jest wtedy obserwowanie dziecka w łonie matki.

Kobieta poddająca się badaniom USG 4D może na żywo oglądać dziecko i jego zachowania na ekranie komputera. Nagranie może być również zachowane w formie filmu. Można również otrzymać zdjęcia dziecka na pamiątkę.

Ze względu na swoją wysoką dokładność badania USG 4D pozwalają również na dokładne zobrazowanie rozwoju dziecka – służą przy tym do diagnozowania ewentualnych wad genetycznych oraz chorób genetycznych jeszcze w łonie kobiety.

Wobec tego każda kobieta w ciąży powinna przynajmniej jeden raz wziąć dział w badaniu USG 4D. Nie tylko pozwala ono na bardziej precyzyjną ocenę stanu dziecka, ale również na uzyskanie wyjątkowej pamiątki w postaci filmu albo fotografii z badania.

USG 4D – tu ważny jest dobry sprzęt

Do badania USG 4D potrzebny jest odpowiedni sprzęt ultrasonograficzny – takie wyposażenie posiadają tylko niektóre gabinety ginekologiczno-położnicze.

Dobry sprzęt do USG 4D może być drogi, ale są sposoby, aby kupić go w niższej cenie. Firma Medcorp.pl dostarcza nie tylko nowe, ale również tanie używane aparaty ultrasonograficzne – są to modele poleasingowe, które poddane są rekondycjonowaniu i dzięki temu mogą służyć jak nowe. Firma oferuje również usługi serwisowe oraz szkoleniowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here