Najczęściej kupowane damskie buty

Buty na obcasach mają chyba tyle samo zwolenników, co przeciwników. Niektórzy mówią o tym, jak niebezpieczne dla kręgosłupa i stóp jest chodzenie na obcasach, inni podkreślają, że w żadnych butach nie wygląda się tak dobrze, jak właśnie w tych dodających kilka centymetrów więcej. Jeśli jednak prześledzimy statystyki sprzedaży, okaże się, że najczęściej kupowanym rodzajem damskiego obuwia jest klasyczny, odkryty but na obcasie.

Nie ma to jak pantofle

Czółenka czy też pantofle, jak zamiennie się je nazywa, to jedne z najczęściej wybieranych przez kobiety butów. Szacuje się, że co kilka sekund na świecie jakaś kobieta kupuję parę. Jest to prawdziwy klasyk, podobnie jak mała czarna i czerwona szminka. Kobiece czółenka na stałe wpisały się do kanonu światowej mody użytkowej i z przyjemnością sięgają po nie kolejne panie w różnym wieku. Zwykle pierwszą parę kupują już jako nastolatki lub młode dorosłe kobiety. Przez całe życie zmieniają kolory, fasony, modele, dobierając je do reszty stroju czy torebki. Często starają się posiadać jak najwięcej par w swojej szafie – w niektórych przypadkach sprawia to wrażenie wręcz kolekcji, ale jest to chyba dość nieszkodliwe hobby.

Pantofelki na obcasie są także obuwiem bardzo lubianym przez panów. Sondaże wskazują, że w ich opinii jest to jedna z najseksowniejszych części kobiecego ubioru. Nic dziwnego – taki but sprawia, że nogi przyciągają wzrok, cała sylwetka nabiera smukłości, chód zaś zalotnego powabu. Nie dziwi więc fakt, że panie tak często je kupują

Buty na każdą okazję

Ten rodzaj obuwia doskonale sprawdza się w każdej sytuacji, pasuje do mnóstwa różnych stylizacji i niewątpliwie dodaje uroku kobiecym stopom. W zależności od rodzaju i wysokości obcasa, a także kształtu noska, czółenka są także w większości przypadków bardzo wygodne. Wystarczy umiejętnie je dobrać, zwracając uwagę również na to, by były wykonane z najlepszych materiałów. Nie bez znaczenia jest też dobre klejenie lub szycie, które sprawia, że taki but jest bardziej wytrzymały. Dzięki temu nie trzeba reklamować go po sezonie używania, w związku z tym, że na przykład nie wytrzymał starcia z deszczem lub po prostu rozpadł się po dłuższym chodzeniu. Dobre czółenka muszą więc trochę kosztować, ale za to taki but można uznać za inwestycję. Jeśli wybierzemy jakiś uniwersalny model i kolor obuwia, może okazać się, że będzie nam ono służyło nawet przez lata. Wystarczy, że odpowiednio o nie zadbamy, używając dobrej pasty, regularnie wymieniając fleki i unikając brukowanych uliczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here