Najlepsza lodówka do kampera - co wybrać, a także jak zadbać o bezpieczeństwo paneli fotowoltaicznych_

Coraz więcej osób decyduje się na kamperowanie, wszak to przyjemność jakich mało. Oczywiście decydując się na taką formę podróżowania i zwiedzania warto zapewnić sobie maksymalną funkcjonalność i bezpieczeństwo. Na dłuższą metę trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez lodówki. Jednak trzeba wiedzieć, że ten sprzęt może pobierać bardzo dużą ilość energii, a więc kluczowe znaczenie ma wybór właściwego sprzętu.

Co wziąć pod uwagę kupując lodówkę?

Zakup lodówki do kampera nie jest taki łatwy, jak zakup lodówki do domu. Otóż tutaj musicie wziąć pod uwagę sam sposób jej zasilania. Możecie wybrać model zasilany klasycznie, poprzez gaz, a także z udziałem paneli fotowoltaicznych. Jak zapewne domyślacie cię to trzecie rozwiązanie jest najbezpieczniejsze, ale i najbardziej komfortowe w użytkowaniu. Owszem możecie zdecydować się na lodówkę na ogniwach peltiera. W tym przypadku temperatura przechowywanych produktów jest o kilkanaście stopni niższa niż temperatura w pomieszczeniu. W tym przypadku wykorzystuje się prąd elektryczny stały. Zazwyczaj pobiera ona 50 W mocy na dobę, a więc musicie wiedzieć, że możecie przechowywać w niej co najwyżej napoje, bo mięso może się zepsuć, a to z tego powodu, że nie może pracować przez cały czas. Lodówka na ogniwach pelitera może być także zasilana przez panele słoneczne do kampera. I takie rozwiązanie niewątpliwie jest praktyczne. Możecie także wybrać lodówkę na gaz. Zatem w takim urządzeniu grzałka zasilana jest przez gaz, następnie uruchomiony zostanie proces sprężania i rozprężania, dzięki którym dochodzi do chłodzenia. Efektywność w tym przypadku jest duża, ale trzeba też się zastanowić, czy urządzenie jest bezpieczne, wszak wykorzystuje ono gaz. Trzecim rodzajem jest lodówka z kompresorem. Taki model jest najdroższy, ale też najbardziej efektywny. W tym przypadku zasada jej działania jest taka sama jak w domówkach domowych, jednak wykorzystuje się napięcie stałe 12 V. Jeżeli postawicie na droższe modele, to pobierana energia będzie wynosić od 5 do 10 Ah na dobę. W takim przypadku warto wykorzystać solary do kampera.

Fotowoltaika do kampera – czy burza stanowi dla niej zagrożenie?

Warto wiedzieć, że wybierające panele słoneczne do kampera zyskuje się niezależność energetyczną, ale wiele osób zastanawia się czy to rozwiązanie jest w pełni bezpieczne. Jaki wpływ na zasilanie solarne do kampera ma burza? Korzystanie z energii zielonej jest w pełni bezpieczne, ale aby można było dobrze wykorzystać energię słoneczną potrzebny jest pojemny akumulator, a także słoneczne dni. Dla paneli zagrożeniem nie jest deszcz, wiatr, pod warunkiem, że nie jest to wichura. Zagrożenia nie stanowią również małe kamyki drogowe. Zestawy solarne do kampera ze sklepu https://suntrack.pl/zestawy-do-kampera/2339-zestaw-do-kampera-200w20a-duo.html narażone są na niebezpieczeństwo spowodowane wyładowaniem atmosferycznym. W przypadku uderzenia pioruna może dojść do uszkodzenia paneli, dlatego też warto zainstalować instalację odgromową i ograniczniki przepięć.

Fotowoltaika do kampera

Czy niska temperatura stanowi zagrożenie dla paneli fotowoltaicznych?

Jeżeli zastanawiacie się, czy panele słoneczne należy demontować zimą, to nasza odpowiedź brzmi: nie. Ale warunkiem jest to, że odpowiednio zajmiecie się akumulatorem, który można nazwać sercem całego układu. Otóż akumulator powinien być naładowany do pełna. Następnie zimą należy na bieżąco monitorować jego stan i w razie konieczności doładowywać. Jeżeli tego nie zrobicie, to niestety akumulator bardzo szybko może ulec uszkodzeniu. Oczywiście powinniście pamiętać, że zestaw fotowoltaiczny do kampera, a dokładnie panele ładują się nie tylko latem, gdyż dostęp do energii słonecznej występuje o każdej porze roku.

Jeżeli lubicie podróże kamperem, to montaż zestawu fotowoltaicznego do kampera jest świetnym wyborem. Nie będziecie musieli tracić czasu na żmudne ładowanie i będziecie mogli cieszyć się podróżą w komfortowych warunkach., gdyż panele ładują się zarówno na postoju, jak i w trakcie jazdy. Dzięki temu żaden uczestnik wycieczki nie będzie musiał rezygnować ze swoich ulubionych rozrywek i używania elektroniki.

Wejdź też na: https://suntrack.pl/131-zestawy-do-kampera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here