Najlepsze certyfikaty diamentów wydawane są przez GIA

Wybierając prezent na bardzo ważną, wyjątkową okazję, jak na przykład zaręczyny, narodziny dziecka, często decyzja pada na biżuterię – na przykład pierścionek z brylantem. Jest to doskonały wybór, bo diament to nie tylko piękny kamień, ale również dobra inwestycja na lata.

Każdy sprzedawany kamień posiada swój certyfikat

Diamenty przed sprzedażą podlegają obróbce i bardzo surowej ocenie wartości. Wycenę prowadzą rzeczoznawcy lub specjalizujące się w tym ośrodki. W związku z tym, certyfikat certyfikatowi nierówny i przed zakupem diamentu warto rozeznać się w ich wiarygodności. Nierzetelnie wydany certyfikat może sztucznie zawyżać wartość kamienia, oczywiście na niekorzyść kupującego. Natomiast, wysokiej jakości certyfikat, to pewność, że ocena kamienia została przeprowadzona nie tylko przez specjalistów, ale także w w standaryzowanych warunkach. Jest to gwarancja jego wartości. Obecnie, miejscem numer jeden, jeśli chodzi o certyfikaty diamentów to GIA, czyli GEMOLOGICAL INSTITUTE OF AMERICA. Oceny diamentów są tam przeprowadzane przez wykwalifikowanych specjalistów, w kontrolowanych warunkach, co dodatkowo minimalizuje ewentualne niedopatrzenia.

Certyfikat to nie tylko gwarancja wartości ale również jakość

Kupując diament z certyfikatem GIA mamy pewność, że spełnia on wszystkie parametry, które go opisują. Jakość brylantu widać gołym okiem, ale nie wszystkie parametry można tak ocenić. Cechy te wpływają na wartość kamienia – a jego cena może zwalać z nóg. Dlatego, szczególnie ważne jest, przy zakupie poradzenie się zaufanego specjalisty, który poleci kamień warty uwagi i zaoferuje go w dobrej cenie.

Pierścionek z brylantem to zakup na długie lata. Diament to kamień niezwykle trwały. Nie warto więc inwestować sporej kwoty w coś, co w rzeczywistości ma niską wartość. Zgodność kamienia z dokumentami gwarantują tylko renomowane ośrodki wydające takie certyfikaty. W momencie zakupu kamienia, informacja o tym, kto taki certyfikat wydał jest dostępna i warto się tym zainteresować jeszcze przed dokonaniem transakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here