Najpiękniejsze kamienie w pierścionkach – który warto i jak wybrać?

Niemal każda kobieta nosi na palcu pierścionek. Może mieć on wartość sentymentalną lub też być podarunkiem od ukochanej osoby. Niektóre są gładkie, niczym obrączka, ozdobą innych zaś jest mieniący się kamień.

Kamienie w pierścionkach są najczęściej niewielkiej wielkości. Niektórzy wierzą, że mają one wpływ na nasze zdrowie, szczęście i samopoczucie.

Pierścionek z niebieskim oczkiem

Błękitne kamienie są bardzo charakterystyczne, a przy tym delikatne i ładnie się prezentujące. Wyróżnia się wśród nich tanzanit, który tak chętnie nosiła w swojej biżuterii Elizabeth Taylor. Jest to kamień szlachetny, stosunkowo rzadko spotykany, ale przy tym atrakcyjny. Po oszlifowaniu daje efekt kociego oka.

Chętnie w jubilerstwie wykorzystywany jest też topaz, np. london blue. Ma szklisty połysk, może mieć różne odcienie. Zdaniem niektórych taki pierścionek z niebieskim oczkiem wspomaga leczenie chorób serca, gardła i żylaków.

Nie można zapomnieć też o szafirze, niezwykle cennym kamieniu, o którym marzy wiele kobiet. Ten kamień o głębokiej, niebieskiej barwie będzie się pięknie mienił w świetle.

Zielone kamienie w biżuterii

Obok niebieskiego, zielony to kolejny kolor, który często zdobi pierścionki. Najszlachetniejszy z zielonych kamieni to szmaragd, któremu barwę nadaje chrom. Biżuteria ze szmaragdami jest co prawda droga, ale też stanowi niezwykle cenną pamiątkę, która pozostaje w rodzinie na wiele pokoleń. Wspomaga terapię rwy kulszowej i zapobiega bólom głowy.

Efektownie w pierścionkach wygląda też zielona cyrkonia. Nie jest szlachetnym kamieniem, jednak doskonale go zastępuje.

Postaw na czerwień!

Odważniejszym paniom, które chętnie eksponują noszoną biżuterię, dedykowane są kamienie o czerwonej barwie. Są wyraziste, a przy tym piękne. Króluje wśród nich rubin. Może mieć odcień łagodny lub intensywnie czerwony z lekkim odcieniem niebieskiego. Barwa nie zawsze jest równomierna. Zdarza się, że kamień zdobią prążki lub delikatne plamy. Nie jest to jednak zjawisko niepożądane, a świadczy o autentyczności kamienia. Rubin jest minerałem niezwykle twardym, o pięknym połysku. 

Kolczyki, pierścionki i wisiorki zdobyć też mogą granaty, do której to grupy należą różne kamienie szlachetne o podobnej strukturze krystalicznej i zbliżonym składzie chemicznym. Z wyglądu przypominają ziarno granatu, stąd ich nazwa. Wśród nich najpopularniejsze są pirop i almandyn.

Niesłabnącą popularnością cieszy się do dziś biżuteria z bursztynem, zwłaszcza jego najszlachetniejszą odmianą – bursztynem bałtyckim zwanym też sukcynitem. Pierścionki z jego dodatkiem spodobają się kobietom, które kochają tradycję w nowoczesnym wydaniu.

Pierścionek z niebieskim oczkiem, a może biżuteria nieco bardziej wyrazista, podkreślona zielonym kamieniem? Wbrew pozorom wybór nie jest prosty. Każda kobieta musi dokonać go we własnym zakresie, zgodnie z własnymi upodobaniami. To bowiem ozdoba, którą nosi się na co dzień i która w pewnym stopniu podkreśla naszą osobowość i styl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here