Nicholas Sparks – książki autora, które pokochał cały świat

0
6141

Romans to jeden z ponadczasowych gatunków literackich. Tworzenia opowieści miłosnych podejmuje się wielu pisarzy, jednak nie każdy z nich zyskuje popularność. Chociaż konwencja romansu wydaje się być bardzo prosta, zaciekawienie czytelników wymaga ogromnego talentu. Posiada go między innymi Nicholas Sparks – książki autora nieustannie sprzedają się w zaskakującej liczbie egzemplarzy, zdobywając serca czytelników na całym świecie.

Nicholas Sparks – książki autora, które powinieneś przeczytać

Jeśli pierwsza lektura książki Nicholasa Sparksa dopiero przed tobą, “Pamiętnik” będzie bardzo dobrym wyborem. Później warto sięgnąć również po “Jesienną miłość”, czyli literacki pierwowzór “Szkoły uczuć”, “List w butelce” i “Noce w Rodanthe”. Sprawdź, które powieści są aktualnie dostępne w Skupszopie i sam zdecyduj!

Dlaczego powieści romantyczne cieszą się tak dużą popularnością?

Miłość jest uniwersalnym i ponadczasowym motywem, wykorzystywanym w sztuce od zarania dziejów. Mowa tutaj nie tylko o romansach, ale także o miłości rodzicielskiej, braterskiej i przyjaźni. Powieści romantyczne zdobywają zatem powszechne uznanie, ponieważ poruszają tematy bliskie każdemu odbiorcy. Dobrze wie o tym Nicholas Sparks – książki autora opowiadają o zakochaniu, tęsknocie i utracie bliskich. Trudno się dziwić, że cieszą się one tak dużym zainteresowaniem; w końcu który spośród czytelników nigdy nie miał złamanego serca?

Współcześnie zarówno książek, jak i filmów o tematyce miłości powstaje bardzo wiele. Co decyduje o tym, że jedne z nich stają się powszechnie znane, a inne przepadają bez śladu?

Dobra powieść romantyczna charakteryzuje się przede wszystkim wyrazistymi bohaterami. Odbiorcy nie lubią nijakich postaci. Chcą czytać o tych, którym mogą kibicować i tych, którym złorzeczą w czasie lektury. Ważne jest to, aby każdy z bohaterów miał własny, dobrze skonstruowany i umotywowany charakter, tak jak John z powieści “I wciąż ją kocham”.

Kolejnym elementem dobrej powieści miłosnej jest oczywiście fabuła. Wątek romansu jest poruszany w każdym gatunku literackim, nie tylko w powieściach obyczajowych, ale także fantasy i science-fiction. Niezależnie od miejsca, ważne jest jednak to, aby przygody bohaterów były interesujące. Mogą oni spędzać wspólnie wakacje, tak jak Allie i Noah z “Pamiętnika” lub poznać się w niezwykły sposób, tak jak Theresa i Garett z “Listu w butelce”.

Czytelnik pragnie także być zaskoczony. Napięcie w swoich powieściach świetnie buduje Nicholas Sparks – książki autora często mają nieoczywisty finał, po którego odczytaniu wiele wątków zaczynamy rozumieć zupełnie inaczej. Wszystkie te cechy sprawiają, że nazwisko pisarza wciąż nie znika z list bestsellerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here