Nie daj się zwariować, czyli dlaczego warto korzystać z pomocy domowej.

Życie większości współczesnych kobiet to wyścig z czasem i wielozadaniowość. Każdy ma jednak swoją wytrzymałość. Dom, praca, dzieci, zakupy, czasami siłownia – to wszystko wymaga czasu, a doba ma 24 godziny. Czy można część z tych zadań oddelegować komuś innemu? Tak!

Dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie pomocy domowej. Zakres jej obowiązków zależy najczęściej od klienta. Jedne osoby potrzebują wsparcia jedynie raz w tygodniu, do ogólnego posprzątania mieszkania, ale są też tacy, którzy liczą na pomoc w prowadzeniu domu na co dzień. Warto już na samym początku zastanowić się, czy sprzątanie będzie obejmowało cały dom, czy na przykład tylko część dzienną, natomiast obszar prywatny – sypialnie i gabinety – pozostanie do uporządkowania we własnym zakresie. Oprócz sprzątania pomoce domowe często oferują na przykład również robienie zakupów, odbieranie dzieci ze szkoły, wyprowadzanie psa lub gotowanie. Wszystko jest kwestią ustaleń pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Warto również na samym początku przemyśleć, jaką cenę jesteśmy w stanie zapłacić za godzinę pracy takiej pomocy. Należy jednak, przy określaniu swoich wymagań, pamiętać, że zadania muszą być realne do wykonania w czasie, który proponujemy – niezależnie od tego, czy będzie to kilka, czy też kilkadziesiąt godzin w tygodniu.

Kiedy wymagania oraz wstępna stawka są już ustalone, można przystąpić do poszukiwań pomocy domowej. Najlepiej oczywiście, gdyby była to osoba polecana i zaufana. Jeżeli nie uda się znaleźć kogoś takiego wśród znajomych lub rodziny, można spróbować poszukać pomocy w Internecie. Na stronie internetowej www.pomocedomowe.pl istnieje możliwość zamieszczenia ogłoszenia z wymaganiami, ale również sprawdzenia, kto na dane ogłoszenie odpowiada. Każda osoba oferująca swoje usługi za pomocą tej strony jest weryfikowana oraz ma możliwość zbierania referencji. Szukanie pomocy w ten sposób ma wiele zalet. Przede wszystkim osoba zamieszczająca ogłoszenie od razu przedstawia swoje oczekiwania oraz cenę za godzinę oferowanych usług. W związku z tym na ogłoszenie odpowiedzą tylko osoby zainteresowane oraz przystające na warunki lub chcące je ewentualnie minimalnie negocjować. Zaletą takiego rozwiązania jest również to, że zasięg działania strony jest ogólnopolski, dzięki czemu możemy znaleźć osoby oferujące sprzątanie w Warszawie, Poznaniu i każdym innym mieście.

Po ustaleniu warunków, a przed rozpoczęciem współpracy, warto również podpisać umowę, która będzie w swojej treści obejmowała zakres usług, cenę oraz wymagania co do terminu i jakości pracy, a ponadto tego, kto ma dostarczyć niezbędne do sprzątania materiały. Jest to dobre zabezpieczenie dla obydwu stron – osoba świadcząca usługi ma zapisany konkretny zakres obowiązków, zaś zatrudniający zyskuje deklarację wykonania pracy w danym zakresie.

Zatrudnienie pomocy domowej jest bardzo przydatne. Dzięki temu można delegować zadania, na które często nie starcza nam czasu lub po prostu spożytkować wolne chwile inaczej, przyjemniej i bez zbędnego stresu. Dodatkowo mamy pewność, że sprzątanie zostanie wykonane w sposób profesjonalny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here