Na zapalenie zatok niestety możemy zachorować o każdej porze roku. Zdarza się, że pierwotną przyczyną jest alergia, ale najczęściej u podłoża tej uciążliwej choroby jest wirus. Zapalenie zatok to częste powikłanie grypy, zwłaszcza jeżeli nie zdołaliśmy jej „wyleżeć”. Na szczęście nowoczesna farmacja oferuje pacjentom wiele leków, w tym specjalizowane tabletki na zatoki, które nie tylko likwidują przyczynę zapalenia zatok, ale również przynoszą ulgę w cierpieniu. 

Zapalenie zatok to dokładnie choroba błon śluzowych zatok przynosowych. Zdarza się, że oprócz wirusów i alergii, do zachorowania na tę przypadłość przyczyniają się bakterie. Zapalenie zatok często przydarza się pacjentom, którzy nie znaleźli czasu, aby doleczyć innych infekcji, np. przeziębienia, w wyniku czego może powstać właśnie uciążliwy i trudniejszy do wyleczenia, katar zatokowy. Dlatego bardzo istotna jest szybka reakcja na pierwsze objawy zapalenia zatok. Możemy stwierdzić wśród nich  uciążliwe i nawracające bóle głowy, zwłaszcza przy zmianie pozycji, które w połączenia z zatkanym nosem są istotnym objawem, o którym należy poinformować lekarza, który będzie wiedział doskonale w jakim kierunku nastąpi rozwój choroby. Bóle głowy na skroni i w okolicach zatok z reguły sygnalizują zapalenie przynosowych błon śluzowych zatok. 

Tabletki na każdąprzyczynę

Można wyróżnić trzy rodzaje zapalenia zatok. Pierwszym z nich jest ostre, ale niepozostawiające po wyleczeniu zmian w błonie śluzowej, drugim rodzajem jest nawracające ostre zapalenie – związane z powracającymi epizodami – które w przypadku prawidłowego leczenia również nie pozostawia zmian. Ostatnia forma zapalenia zatok to przewlekły stan zapalenia zatok, którego zachowawczym leczeniem nie można wyeliminować. Na każdy z rodzajów tej choroby dedykowana jest inna metoda leczenia – tabletki na zatoki przeciwwirusowe, wspomagające leczenie przeciwalergiczne i w postaci antybiotyków, które doskonale walczą z bakteriami, tzw. beztlenowcami. Wszystkie tabletki na zatoki są przygotowane tak, aby docierać do trudno dostępnych miejsc, jakim są właśnie zatoki. 

Tabletki na zatoki posiadają w swoim składzie kilka substancji, które zwalczają już pierwsze objawy choroby. Połączone ze sobą w tabletkach na zatoki substancje uwalniają pacjentów od bólów głowy, zatok oraz pomagają udrożnić zatkany nos. Każdy z tych elementów jest równie istotny w procesie leczenia zapalenia zatok – nieudrożnione zatoki powodują bóle głowy, a ból osłabia organizm i utrudnia pacjentom normalne funkcjonowanie. Zapaleniu zatok często towarzyszy także wysoka gorączka, która w przypadku tego schorzenia potrafi utrzymywać się przez wiele dni. Również stan podgorączkowy wraz z bólem i niedrożnym nosem bywa ważnym sygnałem, którego nie należy bagatelizować – zastosowanie tabletek na zatoki już przy pierwszych objawach pomaga nie dopuścić do rozwoju choroby. 

Nie czekaj z leczeniem

Sprawdzona apteka posiada w ofercie środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, dzięki którym możemy pozbyć się tzw. objawów współwystępujących. Leki na problemy z zatokami występują głównie w postaci środków doustnych, jak np. tabletki na zatoki oraz syropy czy proszki do sporządzania roztworu, które dostępne są w różnych smakach i różnią się nieco właściwościami. Dobre wyniki we wspomaganiu leczenia dają również środki do nosowe, wśród nich świetnie sprawdzają się woda morska w sprayu lub mgiełki solankowe, jodowo-bromowe o właściwościach oczyszczających. Udrożnienie i oczyszczanie zatok znacząco przyspiesza powrót zdrowia pacjenta, nie zastąpią jednak składu i działania tabletek na zatoki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here