O wyborze puf do pokoju dziecięcego

0
1878

Siedziska przeznaczone do używania w pokoju dziecięcym to rozbudowana kategoria produktów, w obrębie której znaleźć możemy najróżniejsze rodzaje i fasony. Na co się zdecydować – na pufę, fotel dla nastolatka, poduchy podłogowe czy może worek typu sako? Przed pytaniem tym stają wszyscy rodzice, którzy pragną praktycznie i z gustem urządzić pokój swojej pociechy. Poniżej przedstawiamy kilka porad, które mogą okazać się pomocne podczas wyboru siedziska dla dziecka.

Jakie siedzisko dla dziecka?

Wybór siedziska dla pociechy powinien zależeć od wielu czynników. Pierwszym i jednym ze zdecydowanie najważniejszych, jest po prostu wiek dziecka, które będzie z niego korzystać. W przypadku najmłodszych pociech – tych przed ukończeniem pierwszego roku życia – polecamy zaopatrzyć się w worki sako. Ten typ siedzeń ma wiele zalet, które z pewnością docenią najmłodsi. Zazwyczaj wypełnione są styropianem bądź innym rodzajem granulatu o miękkiej konsystencji i kulkowatym kształcie. Dzięki temu dostarczają najmłodszym wiele radości. Ponadto worki sako są niezwykle bezpieczne; nie ma obawy, że siedzący na nich niemowlak zsunie się na podłogę. Sięgając po worki sako, warto zdecydować się na modele wykonane z naturalnych materiałów.

Rodzicom nieco starszego dziecka, które zaczyna samodzielnie stawać na nogach i chodzić, polecamy zakup specjalnych puf zwanych rollerem. Są przeznaczone dla dzieci powyżej pierwszego roku życia; ich kształt oraz rozmiar zostały dostosowane do rozwijających się organizmów maluchów. Dzięki określonym gabarytom oraz miękkiemu materiałowi można je swobodnie przemieszczać, tworząc z nich tory przeszkód, trasy lub inne konstrukcje. W ten sposób zabawa pufami roller będzie pozytywnie stymulować dziecko do ćwiczenia chodzenia.

Siedzisko dla starszego dziecka

Kolejnym ważnym momentem w życiu dziecka jest rozpoczęcie edukacji szkolnej. Wymaga ono odpowiedniego przygotowania pokoju dziecięcego – ustawienia w nim mebli do tej pory niepotrzebnych, z których teraz dziecko będzie korzystać codziennie. Są to przede wszystkim biurko oraz stojący przed nim fotel. Ponieważ w okresie edukacji szkolnej bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej postawy, zdrowej dla kręgosłupa oraz niezaburzającej wzrostu organizmu, warto zainwestować w krzesło z twardym oparciem. Będzie ono zmuszało siedzącego do zachowania wyprostowanej postawy. Krzesło powinno być obrotowe, wyposażone w kółka oraz regulację wysokości usytuowania siedziska. Ponadto najlepiej, by było wykonane na sztywnym, trwałym stelażu. Doskonałym rozwiązaniem jest wydzielenie fragmentu pokoju przeznaczonego do nauki. Można w nim zgromadzić wszystkie potrzebne do odrabiania prac domowych meble i sprzęty – regał na książki, półkę na globus, komputer itp. Dzięki temu przygotowywanie się do lekcji nie będzie sprawiało dziecku problemów.

Oprócz miejsca do nauki warto również zorganizować kącik w pokoju dziecka, który będzie przeznaczony na relaks. W przestrzeni tej powinno się znaleźć siedzenie umożliwiające odpoczynek po nauce. Z tego powodu polecamy rozważyć możliwość zakupu worka sako lub dużych, wygodnych poduch. Są to produkty wyjątkowo wygodne, dopasowujące się do kształtu osoby, która na nich siada.

Gdy dorastające dziecko nawiąże pierwsze znajomości koleżeńskie, warto zaopatrzyć jego pokój w odpowiednie pufy. Specjalne pufy dla dzieci nie zajmują wiele miejsca w pokoju, są łatwe do przesuwania i lekkie, a zarazem pozwalają naszej pociesze na przyjmowanie pierwszych odwiedzających ją gości. Szeroka oferta worków sako, poduch podłogowych i puf pozwala na dobór takiego modelu, którego kolor i wzór będzie pasował do stylu wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here