fot. allezloto.pl

Wzruszenie – uczucie, które zawsze towarzyszy zakochanym w dniu ślubu. Ten cudowny moment, w którym dwójka ludzi staje się jednością i przysięga sobie dozgonną miłość, wierność i oddanie, należy do najbardziej wzruszających w życiu każdego człowieka. Któż z nas nie wzrusza się w chwili, kiedy mąż i żona drżącymi głosami składają przysięgę małżeńską? Ten patetyczny, doniosły charakter wydarzenia wymaga zatroszczenia się o wiele szczegółów – piękną suknię ślubną, doskonale skrojony garnitur, ulubione kwiaty… i biżuterię, która na zawsze pozostanie z nowożeńcami, towarzysząc im przez kolejne lata na wspólnej drodze życia.

Obrączki ślubne na wymiar

Piękne obrączki ślubne wymagają przemyślanej decyzji. Do najczęściej wybieranych pierścionków należą złote – klasyczne, proste, bez dodatkowych oczek i zdobień. Ich szlachetny urok ma w sobie coś oczywistego i niezmiennego – w końcu złoto jest z jednej strony eleganckie, a drugiej ponadczasowe. Inną opcją jest wybór srebra, które zdaje się nieco subtelniejsze – nie przykuwa tak wzorku, stapiając się z linią dłoni i inną biżuterią na palcach czy nadgarstku. Bez względu na to, jaki rodzaj kruszcu wybierzesz, kwestią najważniejszą jest jednak rozmiar.

Jakie są idealnie dopasowane obrączki?

Trzeba pamiętać o tym, że idealnie dopasowane obrączki ślubne nie mogą zsuwać się z palca, ślizgać po jego powierzchni ani go uciskać. Warto wziąć pod uwagę to, że każdy ma inny kształt dłoni i palców – kobiety z natury mają delikatniejsze ręce i krótsze palce, zaś mężczyźni proporcjonalnie większe. Ponadto palce reagują na temperaturę otoczenia i porę dnia – zimą, kiedy jest zimno, dłonie mogą wydawać się szczuplejsze, zaś latem mogą puchnąć pod wpływem temperatury – wówczas pierścionki mogą wydawać się delikatnie za ciasne. To zupełnie naturalne.

Pierścień mierniczy

Obrączki ślubne złote muszą być idealnie dopasowane, żeby zapewnić komfort noszenia (w końcu z obrączką ślubną nie rozstajemy się ani na chwilę!). Najprostszym i jednocześnie najwygodniejszym sposobem na idealne dopasowanie rozmiaru tej wyjątkowej biżuterii jest udanie się do najbliższego sklepu jubilerskiego i założenie specjalnej miarki na palec. Od razu dowiesz się, jaki rozmiar pierścionka jest dla Ciebie najodpowiedniejszy – ta metoda jest najbardziej dokładna, precyzyjna oraz niezawodna. Pierścień mierniczy to profesjonalny atrybut każdego jubilera – podpowie, jaki rozmiar jest prawidłowy. Najczęściej występujące rozmiary obrączek dla kobiet wahają się od 12 do 15, zaś w przypadku mężczyzn dotyczą przedziału 22-25.

Satysfakcja gwarantowana, czyli idealne obrączki ślubne

Później można przystąpić do zakupów – czy to w salonie stacjonarnym, czy też w internecie. Znajomość rozmiaru bardzo ułatwia proces wyboru i gwarantuje satysfakcję, a także pewność, że w kościele nie dojdzie do nieprzewidzianych sytuacji i problemów z włożeniem pierścionka na palec ukochanej czy ukochanego. W późniejszym czasie rozmiar obrączki można wedle potrzeb zmienić – w końcu z wiekiem palce mogą się rozrastać i jeśli po zakupie obrączki pojawią się problemy z rozmiarem, zawsze można obrączkę powiększyć lub pomniejszyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here